اقتصادی 01:57 - 29 مرداد 1401

الزامی برای افشای رقم قراردادها وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین قربان‌زاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی جمعه شب در یک گفتگوی تلویزیونی در پاسخ به این سوال که شما پیش از این اعلام کرده بودید ارقام قرارداد بازیکنان و مربیان پرسپولیس باید اعلام شود اما الان مجموع رقم قراداد دو باشگاه اعلام شده است، گفت: هیچ وقت الزامی برای افشای متن قرادادها عنوان نشده بود، بلکه با توجه به توافق سازمان بورس، وزارت ورزش، باشگاه‌ها و سازمان خصوصی‌سازی، الزام شده بود که مجموع ارقام بازیکنان و کادر فنی به صورت جداگانه اعلام شود.

وی افزود: الزام مذکور آغاز راه برای باشگاهداری حرفه‌ای است تا بقیه باشگاه‌ها هم به این پروسه شفافیت بپیوندند، آن زمان الزام برای همه معنا دارد، اما الان افشای همین مجموع ارقام کفایت می‌کند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه اعلام مجموع رقم قرارداد بازیکنان و مربیان آغازی بر شفافیت در فوتبال است، خاطرنشان کرد: هر دو باشگاه این ارقام اعلام را کرده‌اند، در سایت کدال که نگاه کردم اطلاعات پرسپولیس بارگذاری شده بود، استقلال هم فردا اطلاعاتش را نهایی می‌کند تا پروسه بازگشایی نماد هم آغاز شود.

قربان‌زاده در واکنش به پاسخ به این سوال که اگر عدد اعلامی باشگاه‌ها برای مجموع رقم قراردادها غیر واقعی باشد، تاکید کرد: در این صورت حتماً با این باشگاه‌ها برخورد می‌شود. هر کسی که در سایت کدال اطلاعات مالی را افشا می‌کند و بعد مشخص شود که رقم اعلام شده نادرست بوده است، ضمانت اجرایی سنگینی برای هیئت مدیره دارد و نماد باشگاه بسته می‌شود و شرکت‌هایی که در بورس فعالیت می‌کنند تعلیق می‌شوند.

وی افزود: این دو باشگاه بورسی شده‌اند و این مسئله هم مزایا هم از بابت تخلفات عواقب سنگینی دارد، ضمن اینکه ما به رقم کلی که دو باشگاه اعلام کرده‌اند اکتفا نمی‌کنیم، یک نسخه از تمام قراردادها با تمام جزئیات به صورت محرمانه هم به سازمان خصوصی سازی و هم بورس داده می‌شود تا راستی آزمایی انجام شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به برخورد با تخلفات، تاکید کرد: سازمان بورس راسا هیئت رسیدگی به تخلفات دارد، ضمانت‌های دو باشگاه به جریان می‌افتد و مرجع رسیدگی هم در سازمان هست و ما هم البته از باب اینکه بخشی از سهام هنوز در اختیار دولت هست، برای صدور مجوزهای بعدی‌شان برخوردهای لازم را خواهیم داشت.

قربان‌زاده در پاسخ به این سوال که آیا سقفی برای هزینه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تعریف شده است، خاطرنشان کرد: سقفی برای هزینه کرد تیم‌ها وجود ندارد، اما ۳۵۰ میلیارد تومان پرسپولیس و ۳۵۹ میلیارد استقلال که از منابع حاصل از افزایش سرمایه به دست آمد، سقفی برای برداشت و هزینه کرد آن وجود دارد و از این رقم می‌توانند تنها در سرمایه‌گذاری، بازارگردانی و پرداخت بدهی‌های معوقه استفاده کنند و فقط از مزایا و سود ماهانه آن ارقام، باشگاه می‌تواند برای هزینه‌های جاری استفاده کند.

وی افزود: این سود چیزی حدود ۴ میلیارد تومان در ماه است که منافع حاصل از افزایش سرمایه است اما پول آنچه که مردم و اشخاص حقوقی به عنوان سهام خریده‌اند باید صرف سرمایه‌گذاری بلندمدت شود که در کمیته مصارفی که مدیرعامل و معاون ورزش حضور دارد، درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه باشگاه درآمدهایی که از طریق اسپانسرینگ، تبلیغات محیطی و … به دست می‌آورد را می‌تواند برای خرید بازیکن و مربی هزینه کند و این ایرادی ندارد، گفت: در صورت‌مالی شش ماهه و سالانه باشگاه این موارد اما با جزئیات باید درج شود و نشان بدهد که سود و زیان باشگاه به چه ترتیب بوده است.

قربان‌زاده افزود: آنجا حسابرس بررسی می‌کند و بعد مجمع تشکیل و مشخص می‌شود که در این شش ماه یا یک سال، چه اتفاقی برای این باشگاه یا شرکت افتاده است و نتیجه آن اصلاح موارد پیشین خواهد بود و اگر کسی تخلف کرده باشد توسط حسابرس و مجمع به آن رسیدگی می‌شود.

وی در پایان درباره اینکه ارقام اعلام شده توسط دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قبل از جذب بازیکنانی مانند قایدی و لوکادیا بوده است و هزینه جذب این دو بازیکن اضافه نشده است، گفت: در این باره پرسپولیس اصلاحیه زده است و در سایت کدال افشا کرد و استقلال هم اصلاحیه‌اش را فردا در سایت افشا می‌کند.


11659995
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اقتصادی

اقتصادی
«خبرگزاری فارس» مدیرعامل شرکت ملی پخش اعلام کرد:‌ متقاضیان گاز مایع رایانه‌ای در سامانه دریافت فرآورده‌های نفتی سدف ثبت‌نام کنند.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» سخنگوی شورای رقابت با تبیین ظرفیت‌های ثانونیه این شورا جهت برقراری رقابت سالم و شفاف اقتصادی از اعلام جرم علیه ۱۳ نهاد غیر دولتی، تعاونی، نظامی و انتظامی مشمول ماده ۶ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ خبر داد.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» پس از افزایش قیمت گوجه به کیلویی 50 هزار تومان، در چند هفته گذشته، امروز مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار تهران از «کاهش قیمت» خبر داد اما آیا امکان تکرار نشدن افزایش قیمت ها در فصول سرد سال وجود دارد؟
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» مسئولین سازمان ملل می‌گویند، شرایط غزه در سایه ورود بسیار ناچیز کمک‌های بشردوستانه و تداوم حملات رژیم صهیونیستی در حال روبه‌رو شدن با سناریوی وحشتناک قحطی و گرسنگی است.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» مدیرکل دفتر پایش و توسعه بازار سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: امسال صادرات از لحاظ وزنی ۱۱ درصد و از لحاظ ارزش ۲۴ درصد رشد داشته است.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: سهم بزرگی از بازار در اختیار پوشاک قاچاق وارداتی است و این موضوع فعالیت را برای تولیدکنندگان داخلی سخت کرده است.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که در نتیجه طولانی شدن جنگ و قرار گرفتن مواضع نظامی شهر ایلات از پایگاه‌های اقتصادی مهم رژیم صهیونیستی در معرض حملات موشکی، این شهر در حال فروپاشی اقتصادی است.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» اجرای طرح هدفمندی یاران آرد و نان ضمن کاهش مصرف آرد در کشور، قاچاق آرد نیز تا حدودی کاهش یافته و صرفه جویی معادل 27 هزار میلیارد تومان حاصل شده است و حدود 10.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد و میزان واردات کاهش یافت.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» استاد دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه اجرای طرح هدفمندی یاران آرد و نان با کاهش مصرف آرد و قاچاق، صرفه جویی معادل 27 هزار میلیارد تومان حاصل شده است ازخرید 10.5 میلیون تن گندم و کاهش و اردات گندم خبر داد.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» عملکرد بودجه در سال جاری نشان می‌دهد در 8 ماه امسال 116 هزار میلیارد تومان از بودجه عمرانی به پروژه‌های عمرانی اختصاص یافته است.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است