اقتصادی 14:37 - 20 تیر 1403
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: امروز با توجه به گرمای هوا، ثبت نصاب جدیدی را در تقاضای برق پیش‌بینی می‌کنیم، البته شبکه برق در حالت پایدار در حال بهره‌برداری است.

حد نصاب جدیدی در مصرف برق کشور ثبت می‌شود

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر در خبر ۱۴ از شبکه خبر گفت: روز گذشته نصاب جدید را در نیاز مصرف برق تجربه کردیم و به عدد ۷۷ هزار و ۱۵۵ مگاوات رسیدیم. امروز هم با توجه به گرمای هوا پیش بینی ما این است که نصاب جدیدی در این خصوص داشته باشیم. 

او افزود: پیامک روز گذشته به منظور همراهی مشترکان در مدیریت مصرف بود تا در ساعات اوج مصرف از ساعت ۱۳ تا ۱۸ از وسایل برقی پرمصرف استفاده نکنند. مناطق عادی از کولر روی دور کند استفاده کنند و در مناطق گرمسیر هم کولر‌های گازی روی دمای رفاه ۲۴ درجه تنظیم شود. به ازای هر یک درجه افزایش دمای کولر‌هایی که کاهش پیدا می‌کند ۳ درصد از مصرف برق آنها کاهش پیدا می کند که در تأمین پایدار برق موثر خواهد بود. با کاهش مصرف هموطنان امکان بهره مندی از پاداش‌های در نظر گرفته شده را خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: اگر دمای کولر‌های گازی برای مثال از ۱۷ درجه به ۲۴ یا ۲۵ درجه تغییر پیدا کند، شاهد ۲۰ درصد کاهش مصرف برق خواهیم بود. شرایط تأمین برق در حال حاضر پایدار است و شبکه سراسری به شکل پایدار بهره برداری می شود.

او در خصوص مدیریت مصرف برق در ادارات گفت: ادارات به کنتور‌های هوشمند مجهز شده اند و شاهد ۱۲۰۰ مگاوات صرفه جویی در بخش اداری هستیم. در بخش تجاری مراکز تجاری بزرگ در صورتی که دارای مولد هستند، از مولد‌های خود در ساعات اوج مصرف برق استفاده کنند و آنها را در مدار شبکه قرار دهند.


12071990
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اقتصادی

اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» ابوالفضل رئوفی گفت: هر ساله حدود نیم میلیون تن پسماند از هرس بیش از ۷ هزار هکتار باغات موز در استان سیستان و بلوچستان در تغذیه دام‌ها استفاده می‌شود.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» در تیرماه ۱۴۰۳ نرخ تورم سالانه برای خانوار‌های کشور به ۳۵/۵ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ۰/۶ واحد درصد کاهش یافته است.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» مدیرکل دفتر مهندسی و حدنگاری اراضی کشاورزی گفت: تاکنون برای بیش از ۷۵ درصد زمین‌های کشاورزی مشمول رفع تداخلات اراضی، با مدیریت سازمان امور اراضی کشور رفع تداخل شده است.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» معاون وزیر نفت از ارز آوری ۱۶ میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی در سال گذشته خبر داد.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» کارشناس بازار سرمایه گفت: امروز سرانه خرید حقیقی‌ها ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سرانه فروش ۳۰ میلیون تومان بود.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برای کنترل بازار ارز به هیچ عنوان ارزپاشی نکرده‌ایم.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برای کنترل بازار ارز به هیچ عنوان ارزپاشی نکرده‌ایم.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس گفت: در حال حاضر ۱۴ صندوق سرمایه گذاری بخشی در بازار سرمایه در حال فعالیت هستند.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» وزیر اقتصاد و دارایی گفت: منابع تبصره ۱۸، از ۳ همت به ۴۰ همت افزایش یافته است که نقش موثری در افزایش میزان اشتغال دارد.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» معاون وزیر نیرو گفت: همزمان با افزایش مصرف و تقاضای برق و آب در کشور گواهی انرژی در راستای کاهش مصرف و صرفه‌جویی صادر شده است.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است