سیاسی 18:43 - 02 اسفند 1402
سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام آمریکا در وتوی قطعنامه شورای امنیت برای توقف نسل‌کُشی فلسطینیان توسط رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کرد.

ایران وتوی قطعنامه برای توقف نسل کشی فلسطینیان را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اقدام رژیم آمریکا در ممانعت از تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل مشتمل بر الزام رژیم صهیونیستی به پایان جنگ علیه غزه و کشتار شهروندان فلسطینی، بار دیگر بر جهانیان ثابت کرد که آمریکا نه تنها بخشی از راه حل بحران و فاجعه انسانی در غزه نیست، بلکه خود مهمترین عامل تداوم بحران و زمینه ساز گسترش آن در سطح منطقه است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: مواضع و اقدامات نسنجیده آمریکا در شورای امنیت و استفاده افراطی از حق وتو، نه فقط صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را با چالش جدی مواجه کرده، بلکه هدف اصلی تشکیل سازمان ملل متحد و شورای امنیت را که همانا حفظ صلح و امنیت بین‌المللی است، خدشه دار کرده و اعتماد دولت‌ها و ملت‌ها به نقش سازمان ملل در محافظت از صلح و امنیت جهانی را تضعیف نموده است.

کنعانی افزود: اقدام آمریکا در ۳ بار وتوی قطعنامه ارائه شده به شورای امنیت به منظور پایان بخشیدن به جنگ علیه غزه، تایید واضحی بر ارزیابی دقیق جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران جاری در غزه است که آمریکا صحنه گردان اصلی این جنگ و مانع پایان نسل‌کُشی و کشتار کودکان و زنان فلسطینی در نوار غزه و کرانه باختری است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ضروری است جامعه جهانی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و ممانعت از نسل‌کُشی آنان از پا ننشسته و مانع اقدامات یکجانبه آمریکا در گروگان گرفتن شورای امنیت سازمان ملل و به مخاطره افتادن صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی شوند.


12032708
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
«باشگاه خبرنگاران» سپاه پاسداران با ده‌ها فروند موشک، مواضع اطلاعاتی در حمله به ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را به طور قابل ملاحظه‌ای منهدم کرد.
سیاسی
«باشگاه خبرنگاران» کارشناس مسائل سیاست خارجی درباره عملیات وعده صادق نکاتی را بیان کرد.
سیاسی
«باشگاه خبرنگاران» عمویی گفت: اسرائیل متوجه شد که توانمندی نظامی ایران بسیار بیشتر از اقدامی است که در بامداد روز ۲۶ فروردین صورت گرفت.
سیاسی
«باشگاه خبرنگاران» روزنامه‌های امروز به موضوعاتی نظیر تنبیه رژیم صهیونیستی توسط جمهوری اسلامی ایران و جزئیات عملیات ویژه کشورمان علیه صهیونیست‌ها پرداخته‌اند.
سیاسی
«باشگاه خبرنگاران» وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با یان بورگ وزیر امور خارجه مالت تاکید کرد که پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی مطابق حقوق بین‌الملل انجام شد.
سیاسی
«باشگاه خبرنگاران» نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد پس از سخنرانی سفیر ایران در این نهاد بین المللی اعلام کرد: رژیم اسرائیل باید تنبیه می‌شد تا نظم بازگردد.
سیاسی
«باشگاه خبرنگاران» ایروانی گفت: عملیات جمهوری اسلامی ایران کاملاً در راستای اعمال حق ذاتی ما برای دفاع از خود انجام شد.
سیاسی
«باشگاه خبرنگاران» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.
سیاسی
«باشگاه خبرنگاران» وزارت امورخارجه عربستان یکشنبه شب گزارش داد که حسین امیر عبداللهیان و فیصل بن فرحان وزیران خارجه ایران و عربستان در خصوص تحولات منطقه تلفنی گفتگو کردند.
سیاسی
«باشگاه خبرنگاران» قناد باشی گفت: وعده ما پاسخ پشیمان کننده و تنبیه صهیونیست‌ها بود که هدف ما تحقق پیدا کرد و از هر منظر که نگاه می‌کنیم عملیاتی ارزشمند و بسیار درست را شاهد بودیم.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است