اقتصادی 14:35 - 20 تیر 1403
سرپرست ستاد مدیریت سوخت حمل و نقل کشور  گفت: از امسال نوسازی ۸۵ هزار دستگاه ناوگان حمل ونقل عمومی در کشور همزمان با برنامه هفتم توسعه به مرحله اجرایی وعملیاتی شدن خواهد رسید که با اجرای آن سه میلیارد دلار صرفه جویی در مصرف سوخت را خواهیم داشت.

صرفه جویی سه میلیارد دلاری در مصرف سوخت با نوسازی ۸۵ هزار دستگاه ناوگان

علیرضا احمدی فینی سرپرست ستاد مدیریت سوخت حمل و نقل کشور در برنامه روزی نو رادیو اقتصاد با بیان اینکه میزان  مصرف نفت وگاز ۱۲۰ میلیون لیتر در روز است  گفت: سهم حوزه حمل ونقل اعم از بار و مسافر  ۶۷ میلیون لیتر در روز است  گفت: سهم بار  از این میزان ۹۰ درصد است و میزان سهم سوخت در این بخش  ۶۰ میلیون لیتر  است و با توجه به آنکه  در حوزه بار تعداد ناوگان فرسوده افزایش یافته است  بنابراین  میزان مصرف سوخت افزایش بیشتری پیدا کرده است.

وی افزود:  با توجه به برآورد و نوسازی ناوگان حمل ونقلی پیش بینی می‌شود که ۹ میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت شود که معادل سه میلیارد دلار است.

فینی افزود: با توجه به توجه به توجیهاتی که در شورای اقتصاد کشور مصوب شد ۸۵ هزار نوسازی ناوگان در دستور کار قرار گرفت که امسال همزمان با اجرای طرح برنامه هفتم این نوسازی ناوگان از جمله اتوبوس، کامیون، کشنده، کامیونت و مینی بوس از طریق تسهیلاتی که دولت در اختیار آنها قرار می‌دهد انجام می‌شود.

وی در خصوص تسهیلات نوسازی گفت: این تسهیلات در قالب صندوق توسعه و پیشرفت وزارت صمت و همچنین از طریق ماده ۱۲ رفع موانع تولید  تسهیلات ارزان قیمیت را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. در کنار برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه برنامه نوسازی ۲ هزار دستگاه اتوبوس هم از امسال اجرایی خواهد شد.

خبرنگار: محبوبه کباری


12071991
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اقتصادی

اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» معاون وزیر نفت از ارز آوری ۱۶ میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی در سال گذشته خبر داد.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» کارشناس بازار سرمایه گفت: امروز سرانه خرید حقیقی‌ها ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سرانه فروش ۳۰ میلیون تومان بود.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برای کنترل بازار ارز به هیچ عنوان ارزپاشی نکرده‌ایم.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برای کنترل بازار ارز به هیچ عنوان ارزپاشی نکرده‌ایم.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس گفت: در حال حاضر ۱۴ صندوق سرمایه گذاری بخشی در بازار سرمایه در حال فعالیت هستند.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» وزیر اقتصاد و دارایی گفت: منابع تبصره ۱۸، از ۳ همت به ۴۰ همت افزایش یافته است که نقش موثری در افزایش میزان اشتغال دارد.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» معاون وزیر نیرو گفت: همزمان با افزایش مصرف و تقاضای برق و آب در کشور گواهی انرژی در راستای کاهش مصرف و صرفه‌جویی صادر شده است.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس سازمان بورس گفت: مدت زمان افزایش سرمایه از محل آورده نقدی از ۱۹۰ روز به ۸۰ روز کاهش یافت.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» رییس کل گمرک ایران گفت: تجارت خارجی کشور در ۴ ماه نخست امسال بدون نفت به ۳۶ میلیارد دلار رسیده که سهم صادرات غیرنفتی ۱۷.۵ میلیارد دلار است.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» مدیرکل امور انرژی و مشتریان توانیر گفت: در مرحله محدودیت سازی برق مشترکان پرمصرف قرار داریم و حتما قبل از آن به آنها اخطار خواهیم داد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است