مهمترین خبرها با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند به‌طور خودکار از بین هزاران خبر استخراج شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

مهمترین اخبار علمی فناوری در صدر رسانه ها


پنجشنبه 16 اردیبهشت - 13:42
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از زمینه‌های فعالیت فن‌بازارها تأمین نیازهای فناورانه صنایع با ایجاد پیوندی میان فناوران و صاحبان صنعت است. شبکه فن‌بازار ملی ایران با برگزاری رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه صنایع د...
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 13:32
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، تنها در آمریکا سالانه بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از مواد غذایی سالم و قابل مصرف دور ریخته می‌شوند و این کار تبعات منفی اقتصادی و زیست محیطی به همراه می‌آورد. این ضایعات عامل نشر گسترده گازهای گلخانه‌ای نیز هستند. ...
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 13:25
«خبرگزاری ایسنا» روابط عمومی دانشگاه تهران در پیامی درگذشت دکتر شهریار بایگان؛ استاد تمام دانشکده فیزیک پردیس علوم دانشگاه تهران را تسلیت گفت.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 13:17
«خبرگزاری ایسنا» دومین وبینار هم‌اندیشی و اشتراک تجارب بین پژوهشکده‌های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر نجفی معاون تحقیقات و فناوری، برگزار شد.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 13:02
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه طی هشت سال تعداد ۹۰۴ پروژه دانشگاهی به بهره‌برداری رسیده است، گفت: این طرح‌ها با زیربنایی بالغ بر دو میلیون مترمربع و با کاربری‌های متفاوت به بهره‌برداری رسیده است.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 12:45
وزیر علوم:
«خبرگزاری ایسنا» وزیر علوم با تاکید بر اینکه فعالیت‌های علمی و فناورانه سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آهنگ و روند رو به رشد داشته است، گفت: امروز در حوزه‌ها و رشته‌های تخصصی دانشگاه‌های کشور پیشرفت‌هایی دیده می‌شود که توان رقابت با برترین دانشگاه‌های ...
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 12:39
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، اسپیس ایکس پیش از این هم برای برخاست و نشست موفق نمونه اولیه استارشیپ اس ان ۱۵ تلاش کرده بود، اما وقوع برخی انفجارها موجب ناکامی این شرکت شده بود. اما سرانجام این فضاپیما روز چهارشنبه عصر پرواز آزمایشی ...
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 12:37
«خبرگزاری ایسنا»  دانشمندان علم رایانه کفش هوشمندی ساخته‌اند که به نابینایان و کم بینایان کمک می‌کند تا از موانع دور بمانند.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 12:25
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت تولیدکننده کرم‌های ضدآفتاب نانویی، محصولات خود را به کشورهای لبنان، عراق، افغانستان و کویت صادر می‌کند. دکتر محمدرضا شاهینی، سرپرست بخش نوآوری این شرکت گفت: در تولید ضدآفتاب‌ها ...
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 12:23
نگاهی به نگرش مردم کشور در خصوص همه‌گیری ویروس کرونا در نظرسنجی ایسپا؛
«خبرگزاری ایسنا» مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) با هدف سنجش افکار عمومی مردم ایران درباره پاندمی کرونا و پیامدهای آن، نظرسنجی را به شکل تلفنی در مقیاس ملی (۳۱ استان و مناطق شهری و روستایی) انجام داد.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 12:06
دکتر رحیمی در نشست شورای عالی اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی تاکید کرد:
«خبرگزاری ایسنا» دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در بیست و یکمین نشست شورای عالی اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی، بر ضرورت ایجاد مراکز رشد تخصصی دریایی زیر نظر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی...
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 12:03
در یک پژوهش عنوان شد
«خبرگزاری ایسنا» در بررسی پرونده‌های قصور پزشکی مربوط به پوست و زیبایی در بازه زمانی ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ مشخص شد که بیشتر شکایات مربوط به عوارض تزریق بوتاکس، لیزر و ... و عوارض لیزر پوست بوده است.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 12:03
در یک پژوهش عنوان شد
«خبرگزاری ایسنا» در بررسی پرونده‌های قصور پزشکی مربوط به پوست و زیبایی در بازه زمانی ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ مشخص شد که بیشتر شکایات مربوط به عوارض تزریق بوتاکس، لیزر و ... و عوارض لیزر پوست بوده است.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 11:51
«خبرگزاری ایسنا» انتظار می‌رود موشک ۲۱ تنی لانگ مارچ ۵ بی(Long March ۵B) چین در روز شنبه ۸ مه(۱۸ اردیبهشت) به زمین بازگردد و طبق هشدار دولت ایالات متحده آمریکا ممکن است به یک منطقه‌ی سکونی برخورد کند.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 11:21
«خبرگزاری ایسنا» سه دانشمند ادعا می‌کنند که سنگ‌های پفکی-شکل روی مریخ در حقیقت قارچ هستند.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 11:07
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، ساندار پیچای مدیر عامل گوگل می‌گوید این شرکت برنامه کاری هفتگی هیبریدی را به کارمندان خود پیشنهاد داده که مبتنی بر سه روز کار در خارج از دفاتر گوگل و دو روز کار در محلی است که خود کارمندان آن را مناسب تشخی...
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 10:32
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، چرم به علت استحکام و دوام طولانی از قرن‌ها قبل مورد استفاده بوده، اما تولید آن مستلزم کشتار گسترده احشام است. از همین رو محققان مدتهاست در تلاش هستند جایگزینی سازگار با محیط زیست برای این محصول بیابند...
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 10:20
«خبرگزاری ایسنا» از سوی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران آخرین مهلت ارسال ایده به فراخوان حمایت از صاحبان ایده در برنامه‌های "رویش"، "شکوفایی" و "جهش" اعلام شد.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 09:56
«خبرگزاری مهر» سید محسن حسینی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، فعال در زمینه تولید تصفیه کننده بوی نامطبوع و آلاینده‌های فاضلاب‌ها با تکنولوژی نانوکامپوزیت ها به خبرنگار مهر اظهار کرد: در واحدهای مختلف تصفیه خانه فاضلاب شهری, تجهیزاتی مانند دانه گیر، آشغال گیر و ...
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 09:53
«خبرگزاری ایسنا» دانشگاه صنعتی شریف در خصوص شرایط پذیرفته شدگان آزمون نیمه متمرکز دکتری در رشته‌های ریاضی محض، ریاضی کاربردی و علوم کامپیوتر این دانشگاه اطلاعیه صادر کرد.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 09:52
پژوهشگران پاسخ دادند
«خبرگزاری ایسنا» بررسی‌های یک مطالعه نشان داد که مشکلات مالی، آگاهی کم و اعتماد کم به دولت‌ها، مهم‌ترین عواملی هستند که باعث می‌شوند مردم قرنطینه را رعایت نکنند.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 09:50
دانشگاه امیرکبیر ابر کامپیوتر ساخت
«خبرگزاری ایسنا» ابر کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عنوان "سیمرغ" که با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیاده‌سازی شده است، با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شود تا بتواند خدمات محاسباتی در حوزه‌های مختلف را به مراکز علمی و تحقیقاتی کشور ارائه دهد....
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 09:44
«خبرگزاری ایسنا» محققان موفق به ابداع یک ایمپلنت مغزی بسیار نرم شده‌اند که سوزن آن قندی است و پس از ورود به بدن، حل می‌شود.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 09:44
«خبرگزاری ایسنا» استارشیپ SN۱۵ شرکت اسپیس‌ایکس با موفقیت بر روی سکو فرود آمد.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 09:22
«خبرگزاری ایسنا» اینستاگرام "استیکر کپشن" جدیدی برای ویدیوها در استوری و ریلز عرضه کرد که به کاربران اجازه می دهد بدون صدا ویدیوها را مشاهده کنند.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 09:10
«خبرگزاری ایسنا» رگولاتور ارتباطات روسیه به دنبال وضع ۲۴ میلیون روبل (۳۲۱ هزار و ۵۸۶ دلار) جریمه برای توییتر به دلیل عدم حذف محتوای ممنوع در روسیه است.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 08:14
«خبرگزاری ایسنا» گوگل انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان داد و اکنون به کارمندانش اجازه می دهد از نقاط مختلف کار کرده یا به طور کامل دورکار شوند.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 17:51
«خبرگزاری ایسنا» اجلاس رؤسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان استان‌ها و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به منظور ارائه برنامه‌های کلان باشگاه در سال جاری برگزار شد.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 17:26
تلسکوپ هابل ثبت کرد
«خبرگزاری ایسنا» تلسکوپ هابل تصویری حیرت‌انگیز از خوشه‌ی کهکشانی "Abell ۳۸۲۷" ثبت کرده است.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 17:25
رئیس صندوق نوآوری خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: تاکنون بیش از 5 هزار میلیاردتومان تسهیلات به شرکت های دانش‌بنیان از طریق شبکه بانکی کشور اعطا شده است که نقش بانک آینده در این حمایت‌ها پررنگ بوده است.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 17:09
«خبرگزاری ایسنا» محققان دانشگاه "شهر" هنگ‌کنک در مطالعه اخیرشان از توسعه پچ‌های میکروسوزنی یخی خبر داده‌اند که می‌توان توسط آن دارو را به بدن بیماران ارسال کرد.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 16:51
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی موسوی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان، گفت: ما به صورت عمومی در حوزه تولید نرم‌افزارهای تخصصی کار می‌کنیم. بر این اساس نیازهای فناورانه شرکت‌های معتبر صنعتی، تولیدی و خدماتی را رصد و تلاش ک...
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 16:48
«خبرگزاری ایسنا» یک مزرعه بزرگ خورشیدی با ظرفیت فوق‌العاده ۳۵۰ مگاواتی در صحرای کالیفرنیا ساخته خواهد شد که قادر به تأمین انرژی نزدیک به ۹۰ هزار خانه خواهد بود.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 16:42
«خبرگزاری مهر» احسان مهرجو در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص بارش شهابی اتا دلوی گفت: هر سال به مدت ۳ روز ۱۵-۱۷ اردیبهشت بارش شهابی اتا دلوی رخ می‌دهد که اوج آن ۱۶ اردیبهشت است. به گفته وی، نرخ ساعتی سرسویی این بارش شهابی حدود ۶۰ است یعنی در هر ساعت ۶۰ بارش قابل رؤی...
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 16:40
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، تحقیق جدید شبکه خبری بی بی سی نشان می‌دهد گوگل تبلیغاتی برای ارائه خدمات دولتی غیر رسمی (مانند درخواست ویزا) در پلتفرم خود منتشر می‌کند که مبالغ گزافی از مشتریان دریافت می‌کنند. این موتور جستجوی اینت...
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 16:20
«خبرگزاری ایسنا» جت‌های جنگنده F-۱۶ اکنون می‌توانند به منظور به حداقل رسیدن زمان شستشو، کاملا توسط ربات‌ها شسته شوند.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 16:16
«خبرگزاری ایسنا» تحقیقات جدید نشان می‌دهد مردانی که از داروهای ضد التهاب مثل آسپرین استفاده می‌کنند ممکن است در برابر برخی از اثرات کوتاه مدت آلودگی هوا مصون شوند.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 16:14
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، مازیار مؤمنی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان، گفت: این شرکت در حوزه آب، انرژی و سلامت فعالیت می‌کند. ما تلاش داریم تا تمرکز خود را بر روی محصولاتی قرار دهیم که علاوه بر برخورداری از فناوری‌های ر...
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 16:12
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، بیش از ۲۶۰ استارت آپ توسط متخصصان و محققان ایرانی بازگشته به کشور ایجاد و زمینه اشتغال برای ۶ هزار نفر در کشور فراهم شد. برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور(connect....
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 16:00
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی دانشجویی روانشناسی دانشگاه خوارزمی و انجمن علمی دانشجویی علوم تربیتی دانشگاه فردوسی به مناسبت هفته سرآمدی آموزش، کارگاه آموزشی بازی درمانی CPRT را برگزار می‌کنند.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 15:58
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی دانشجویی دامپزشکی دانشگاه شیراز با همکاری آکادمی دامپزشکی شیراز دوره آنلاین «اصول کاربردی واکسیناسیون در نشخوارکنندگان» را برگزار می‌کند.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 15:57
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی مدیریت مالی  دانشگاه خوارزمی، وبینار آشنایی با کنکور کارشناسی ارشد مدیریت مالی را برگزار می کند.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 15:56
«خبرگزاری ایسنا» نهاد ترویجی انجمن علمی مهندسی و علم مواد دانشگاه صنعتی خوجه نصیرالدین طوسی، ده آنگستروم، کارگاه روش‌های ساخت و سنتز را برگزار می‌کند.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 15:55
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی برنامه ریزی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، کارگاه آشنایی مقدماتی با مجموعه نرم افزارهای «Google Drive» را برگزار می‌کند.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 15:45
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مقامات آلمانی مشغول بررسی تخلف از قانون کار در محل احداث کارخانه آتی تسلا در این کشور هستند. اداره ایمنی شغلی آلمان همراه سازمانی که وظیفه مقابله با کار غیر قانونی در این کشور را برعهده دارد، تحقیقاتی ...
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 15:28
در سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۹ صورت گرفت
«خبرگزاری ایسنا» اجرای رومینگ ملی یعنی درصورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه‌ای، بتوان از آنتن اپراتور دیگر استفاده کرد و در سه ماهه‌ پایانی سال ۱۳۹۹، بیش از ۱۶ میلیون مکالمه از طریق رومینگ ملی صورت گرفته است.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 15:06
«خبرگزاری ایسنا» درایوری که مصرف‌کنندگان از دستگاه‌های رایانه‌ای Dell به سمت آن سوق داده شده‌اند، دارای چندین آسیب‌پذیری است که می‌تواند به افزایش دسترسی‌های سیستم منجر شود و صدها میلیون رایانه Dell، از رومیزی و لپ‌تاپ تا تبلت، این درایور آسیب‌پذیر را دریاف...
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 15:06
«خبرگزاری ایسنا» درایوری که مصرف‌کنندگان از دستگاه‌های رایانه‌ای Dell به سمت آن سوق داده شده‌اند، دارای چندین آسیب‌پذیری است که می‌تواند به افزایش دسترسی‌های سیستم منجر شود و صدها میلیون رایانه Dell، از رومیزی و لپ‌تاپ تا تبلت، این درایور آسیب‌پذیر را دریاف...
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 15:03
«خبرگزاری ایسنا» اصلاحات سری چهارم دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر سال ۱۴۰۰ منتشر شد.
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 15:02
«خبرگزاری مهر» دریافت 9 MB به گزارش خبرگزاری مهر، یک شرکت رباتیک از نسل سوم ربات های حذف خودکار خود رونمایی کرد. این ربات که مخصوص حذف کردن علفهای هرز از زمین های کشاورزی است، با استفاده از هوش مصنوعی (AI) و فناوری لیزر پرقدرت کار می کند. ...
چهارشنبه 15 اردیبهشت - 12:48
«خبرگزاری مهر» خبرگزاری مهر، گروه دانش و فناوری-معصومه بخشی پور: موضوع عدم توسعه اینترنت ثابت در کشور و ادعای وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه این توسعه‌نیافتگی به دلیل انحصاری است که شرکت مخابرات ایران در این حوزه ایجاد کرده، سبب شد تا با مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخاب...
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 12:51
«خبرگزاری ایسنا» جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد.
پنجشنبه 16 اردیبهشت - 12:51
«خبرگزاری ایسنا» جهاد دانشگاهی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد.
 
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است