اجتماعی 17:25 - 01 خرداد 1401

از کشف ۱۹هزار بسته تنباکو قاچاق تا کشف ۱۵ فقره سرقت موتورسیکلت

به گزارش خبرنگار مهر، کلانشهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

کشف ۸۹ طاقه پارچه قاچاق در مرکز تهران

سرهنگ حسین مافی اظهار داشت: روز گذشته مأموران عملیات کلانتری رازی حین گشت زنی به یک وانت مزدا مشکوک می‌شوند و برای بررسی موضوع دستور توقف خودرو را اعلام می‌کنند.

وی با بیان اینکه متهم به محض مشاهده مأموران با سرعت از محل متواری شد، افزود: در یک تعقیب و گریز پلیسی خودرو متوقف و ۸۹ طاقه پارچه فاقد بارنامه و مجوزهای قانونی کشف شد.

سرکلانتر هشتم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و در تحقیقات اولیه به جرم خود و حمل پارچه قاچاق از استان غربی کشور به قصد تحویل در بازار تهران معترف و کارشناسان ارزش اموال کشف شده را ۵ میلیارد ریال اعلام کردند.

سرهنگ مافی با اشاره به اینکه قاچاق تهدید بزرگی برای امنیت اقتصادی کشور است در پایان خاطر نشان کرد: پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف و توقیف بیش ۳ میلیارد ریال دخانیات در جنوب تهران

سرهنگ علی ولی پور گودرزی توضیح داد: در راستای پایش و کنترل بازار و جلو گیری از قاچاق و احتکار کالا، مأموران این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده میدان قیام شدند.

وی عنوان داشت: در ادامه تحقیقات مشخص شد کالاها بصورت شبانه خودروهای شوتی کالای قاچاق را از استان‌ها جنوبی کشور به این انبار منتقل و دپو شده است و فاقد هرگونه اسناد و مدارک، فاکتور و ثبت در سامانه جامعه تجارت است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران با اشاره به اینکه کاراگاهان با دستور قضائی انبار مذکور را پلمب کردند افزود: در این عملیات ۱۹ هزار و ۵۶۰ بسته در مجموع ۱۰۱۰ کیلوگرم تنباکو قاچاق کشف و در این رابطه یک نفر دستگیر شد.

این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۳ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: مبارزه با قاچاق و واردات کالاهای ممنوعه همواره در دستور کار پلیس قرار داشته است لذا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه احتکار کالا با این پلیس به شماره‌های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.

از کشف ۱۹هزار بسته تنباکو قاچاق تا کشف ۱۵ فقره سرقت موتورسیکلت

کشف ۱۵ فقره سرقت موتورسیکلت

سرهنگ کیومرث حسنوند اظهار داشت: در پی افزایش سرقت موتورسیکلت در محله گاندی تهران دستگیری سارق یا سارقان را تیمی از مأموران کلانتری ۱۰۳ گاندی بر عهده گرفته و گشت زنی‌های هدفمند را افزایش دادند.

وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات به عمل آمده ساعات تردد باند ۳ نفره که با دو موتورسیکلت جهت سرقت مراجعه می‌کنند را شناسایی کردند افزود: حین گشت زنی در نقاط جرم خیز و دارای سابقه سرقت دو موتورسیکلت با همان مشخصات را مشاهده که در کنار موتورسیکلت‌های پارک شده داخل پیاده رو در حال باز کردن موتورسیکلتی می‌باشند که سریعاً وارد عمل شده و در یک عملیات غافلگیرانه قبل از هر اقدامی هر سه متهم دستگیر شدند.

سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: در بررسی اولیه از متهمان آلات و ادوات سرقت کشف و متهمان ۲۷ الی ۳۲ ساله که ساکن استان البرز بودند در تحقیقات اولیه با توجه به ادله و شواهد موجود به جرم خود و سرقت موتورسیکلت در محله گاندی و ۱۵ فقره سرقت مشابه معترف شد که مال باختگان شناسایی و به کلانتری دعوت شدند.

سرهنگ حسنوند با اشاره به سوابق متعدد سارقان در امر سرقت و تحمل حبس در زندان در پایان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و شناسایی مال باختگان ادامه دارد.

دستگیری سارقان منزل با حضور بزنگاه پلیس

سرهنگ امیر هوشنگ امیری اظهار داشت: عملیات کلانتری ۱۳۰ نازی آباد حین گشت زنی در محل نازی آباد به یک دستگاه خودرو سواری که دو نفر داخل آن بوده و دو نفر دیگر بیرون از خودرو که به نظر می‌رسید در حال زاغ زنی منزلی هستند مشکوک شدند و آنها را زیر نظر گرفتند.

وی با بیان اینکه مأموران ابتدا پلاک خودرو را استعلام و مشخص می‌شود پلاک خودرو سرقتی است افزود: مأموران برای دستگیری متهمان اقدام ولی هر ۴ متهم با استفاده از خودرو قصد متواری شدند از محل را داشتند که با یک عملیات ضربتی پلیس خودروی متهمان متوقف و راننده و یکی از سرنشینان خودرو دستگیر شد.

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: در بررسی اولیه از خودرو متهمان پلاک اصلی خودرو و آلات و ادوات سرقت اعم از پیچ گوشت‌های مختلف و دیلم و … کشف شد که متهمان در تحقیقات اولیه به قصد خود مبنی بر سرقت منزل با همدستی دیگر متهمان معترف شدند.

سرهنگ امیری با اشاره به سوابق متعدد سارقان در امر سرقت و تحمل حبس در زندان در پایان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و دستگیری متهمان متواری ادامه دارد.

از کشف ۱۹هزار بسته تنباکو قاچاق تا کشف ۱۵ فقره سرقت موتورسیکلت

عاملان شرارت در اتوبان سعیدی دستگیر شدند

سرگرد محمد زیدی در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: اوایل ماه گذشته و در پی وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی در اتوبان سعیدی که منجر به مجروح شدن چند نفر به وسیله سلاح سرد (قمه) شده بود، رسیدگی به موضوع در دستور کار تیمی از مأموران پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی بیان داشت: مأموران پلیس با اشراف و کار گسترده اطلاعاتی، مخفیگاه این افراد شرور را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی، در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی ۳ تن از عاملان اصلی این درگیری را در مخفیگاهشان در جنوب غرب تهران دستگیر کردند.

سرگرد زیدی در ادامه تصریح کرد: متهمان دستگیر شده که همگی دارای سابقه شرارت می‌باشند، در همان بازجویی‌های اولیه به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را از این اقدام شرورانه، اختلاف حساب قبلی و قدرت‌نمایی ذکر کردند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هر ۳ متهم دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند، از ادامه تلاش مأموران پلیس برای شناسایی و دستگیری سایر مرتبطان با این پرونده خبر داد.

معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی تهران با اشاره به این که امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است و با کسانی که بخواهند این امنیت را خدشته دار کنند و موجب سلب آسایش و آرامش مردم شوند قاطعانه برخورد خواهد شد، به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه هنجار شکنی مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها همزمان با هفته قوه قضائیه و با محوریت اقدامات مؤثر در دوران کنونی ازجمله توسعه اشتغال در این مراکز، با اعضا کمیسیون ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، کلان‌شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود. در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ه...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی، نشست کارشناسان ارشد سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو (ECO) با حضور مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌صورت مجازی برگزار شد. در این رویداد آ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، دکتر غلامعلی محمدی امروز، ۸ تیرماه از زندان رجایی‌شهر و بخش‌های مختلف اندرزگاهی آن بازدید کرد. وی در ابتدای بازدید خود در «کارگاه‌های اشتغال مددجویان...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از روابط‌عمومی شرکت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و جهان گردی، تاپ‌رزا یک نمایشگاه تجاری برای گردشگری و سفر است و همه بخش‌های این صنعت را هدف قرار می‌دهد، ۲۰ تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۲ نمایشگاه IFTM TOP RESA برگزار خواهد شد و بخشی ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، گردهمایی فعالان نوآوری اجتماعی به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ظهر امروز برگزار شد. محمد محسن دوباشی رئیس شورای سیاست گذاری نوپیا با بیان اینکه نوپیا روایتی نو از کنشگری اجتماعی است گفت: مجموعه‌های زیادی در زمینه‌های اجتماعی ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، سعید امیرحاجلو سرپرست کاوش گفت: کاوش نجات‌بخشی محوطه ۱۰۶ حوضه سد چم‌شیر گچساران با مجوز پژوهشگاه و به منظور مطالعات علمی باستان‌شناسی در حوضه سد چم‌شیر، به انجام رسید. امی...
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرده بود که در مجلس بودجه ای مستقل برای محیط‌بان‌ها در نظر گرفته نشده است اما سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه اعلام کرد: بودجه محیط‌بانان در قالب بودجه محیط زیست پیش‌بینی شده است.
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» غرب یونسکو را به تریبونی تبدیل کرده تا کشورها با واردات فرهنگی و علمی از آن، راه جهانی سازی و تربیت شهروند جهانی منطبق بر گفتمان غربی را بپیمایند و غربزدگان داخلی نیز با ارتقای این کارکرد، یونسکو را به شاهراه واردات آموزشی تبدیل کرده‌اند!
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان اطلاعات انتظامی کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد ابرکلاهبردار کثیرالشاکی و متواری که از طریق معاملات صوری در فضای مجازی رمز ارزها، صدها میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری نموده و مدت مدیدی تحت تعقیب قرار داشت، در اقدامی اطلاعا...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنیصفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است