ورزشی 10:37 - 26 خرداد 1403
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: قبلا بازی‌ها تمام می‌شد پاداش‌های دلاری در اتاق بازیکنان بود، اما ما همین الان از قبل پاداش طلب داریم!

قلعه نویی: قبلا بازی‌ها تمام می‌شد پاداش‌های دلاری در اتاق بازیکنان بود

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در گفتگو با برنامه ۴۴۲ رادیو جوان، در واکنش به انتقادات کارشناسان از سبک بازی تیم ملی ایران در بازی مقابل هنگ کنگ و ازبکستان گفت: من ده سال است که این مشکل را نتوانستم حل کنم و این موضوع مختص تیم ملی نبوده و هر تیمی می‌گیرم، این دوستان شروع می‌کند. فرقی نمی‌کند قلعه نویی کجا باشد. در گل گهر هم باشم، آن را با پاری سن ژرمن مقایسه می‌کنند!

او ادامه داد: سپاهان تیم چهاردهم بود. وقتی یک تیم در رده دوم-سوم است، از نظر جدولی ثبات دارد و با مقداری تقویت تیم را اول می‌شود کرد. من تیم را در رتبه چهاردهم تحویل گرفتم و همان تیم را با بودجه ۳۸ میلیارد نایب قهرمان کردم.

قلعه نویی تاکید کرد: از آقای فتاحی بپرسید که قلعه نویی تیم را با چه مبلغی بست. عزت پورقاز یک میلیارد می‌گرفت، اما من ۹۰۰ میلیون کردمش. چند بازیکن را کم کردم. من سه کاپیتان یادگاری در سپاهان و یک کاپیتان یادگاری در استقلال دارم. نورافکن را استقلال نخواست و در بلژیک شرایط خوبی نداشت، اما با یک بودجه کم، کاری کردم که اکنون کاپیتان است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در تاریخ دو بار بوده که یک تیم بدون تمرین به تورنمنت می‌رود که یکی از آنها سال ۲۰۰۷ بود. دوازدهم لیگ بازی بود، اما سیزدهم سوار هواپیما شدیم و ۸ ساعته به چین رفتیم. ۲ ساعت در هواپیما گفتند باند شلوغ است و در هواپیمای هنگ کنگ بودیم. شرجی ۹۲ درصد بود و مقابل تیمی بازی کردیم که دارد پیشرفت می‌کند. این مسیر را دوباره طی کردیم تا به ایران برگردیم.

او افزود: این در حالی است که انتهای لیگ بوده و بدن بازیکنان انرژی نداشت. یک لیگ فرسایشی داشتیم و ما هم به کلی بازیکن جوان اعتماد کردیم. این بازی در سید بندی و رنکینگ صعود کرده ما تیم اول صعود کردیم و در سید یک هم هستیم و بهترین نیمه دوم تاریخ را بازی کردیم و حتی سرمربی تیم حریف خودش گفت شانس آوردیم نباختیم. باید به شرافت بازیکنانمان درود بفرستیم. سردار آزمون کتفش در هنگ کنگ آسیب دید، بدنش در وضعیت مناسب نیست و حتی قرارداد باشگاهی‌اش هم معلوم نیست، اما من گفتم می‌خواهی استراحت کنی؟ گفت می‌خواهم برای تیم ملی بازی کنم که این غیرتش است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران توضیح داد: جای تعجب دارد. ایراد داریم، اما با این شرایط بدنی بد بچه‌ها، این میزان خوب بازی کردیم. من از مهندس حدادیان با ۷ پروازی که در اختیار ما گذاشته و دریافتی نداشته واقعا متشکر هستم.

او ادامه داد: همین ازبکستان در مقدماتی ما را یک بر صفر برد، اما هیچکس نه شعار داد و نه اعتراض کرد. همین بازیکن‌ها بودند که باختند و البته جوان‌تر و قوی‌تر بودند.

قلعه نویی خاطرنشان کرد: برای قرعه کشی باید صبر کرد. وضعیت لیگ ما معلوم نیست و تا زمانی که ندانیم نمی‌شود برنامه ریزی کرد. در مسابقات شهریور ماه، ۴ بازیکن از جمله مرتضی پورعلی گنجی، سعید عزت اللهی، علی قلی زاده و صادق محرمی به ما اضافه می‌شوند که می‌توانند به ما خیلی کمک کنند. باید این مسائل حل شود و ۷ تیر ماه تیم‌های حریف را بشناسیم. مشکلات داریم، اما برای ما مهم است. آقای هاشمی و آقای تاج همه جوره تلاش می‌کنند و نیتشان حل کردن مشکلات است. مشکلاتی وجود دارد که باید درون سازمانی حل کنیم. بعد از بازی با ترکمنستان نامه زدیم که ایشان به آقای بذرپاش نامه زد و متاسفانه همکاری نشد تا پرواز هنگ کنگ سخت‌تر باشد. ۴۸ ساعت در راه بودیم و بازیکنان غیرت گذاشتند. این مشکلات درون خانوادگی کاش زودتر حل شود. قبلا بازی‌ها تمام می‌شد پاداش‌های دلاری در اتاق بازیکنان بود، اما ما همین الان از قبل پاداش طلب داریم!

او اضافه کرد: دوستان نهایت تلاش را دارند و ۳-۴ ماه پاداش طلب داریم. با توجه به مشکلاتی که فدراسیون فوتبال از نظر تحریم‌ها دارد، اما واقعا آقای تاج و آقای هاشمی نهایت تلاش را دارند. بزرگان تیم که با آن سبک دلاری تربیت شده بودند هم به ما کمک می‌کنند و واقعا از آنها متشکر هستیم. خط دفاع ما در این بازی باعث شد مهاجمان ازبکستان تعویض شوند و متاسفانه موقعیت‌های ما گل نشد.

قلعه نویی در توضیح وضعیت قراردادی دستیارانش گفت: من دستیار ندارم و همه آنها همکاران من هستند. خوشحال هستم مطهری به تیم تراکتور رفته و خودم که سابقه کار در تراکتور می‌دانم که هر کسی موجب افتخارش است در این تیم بزرگ کار کند. تراکتور در دوره ما شرایط مالی بدی داشت، اما آقای زنوزی تیمی حرفه‌ای درست کرده و نتایج خوب مطهری نشان می‌دهد ما همکاران خوبی داریم. با همین نفرات جلو خواهیم رفت و شاید یک نفر به کادر ما اضافه شود. همه آنها کاربلد و باتجربه هستند و طارمی، جهانبخش و آزمون که آن سمت هستند، خودشان بار‌ها اعلام کردند که ما در ایران تمرینات مدرن انجام می‌دهیم و این خیلی خوب است. خیلی خوشحال هستم که همچین تیمی داریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به مسئله تغییر نسل هم واکنش نشان داد و گفت: به نظر من شناسنامه یک عدد است و در فوتبال مدرن جا ندارد. آمادگی جسمانی الان مهمتر است. در دوره ما همه چیز تحت فشار جنگ بود و مثل الان نیست که علم تغذیه و علم تمرینات به ما کمک می‌کند تا کریستیانو رونالدو را در این سن و سال داشته باشیم. ما بازیکنانی داریم مانند حاج صفی که در لیگ قدرتی یونان بهترین بازی را دارد. جوان تولید نمی‌شود و این باید در تیم‌های پایه و تیم‌های باشگاهی رخ بدهد. وقتی یک بازیکن ۲۴ ساله، به تیم ملی ژاپن دعوت می‌شود حداقل ۳۰ بازی ملی تجربه دارد و اگر آریا یوسفی این تجربه را داشت، آن اشتباه بچگانه را انجام نمی‌داد. باید هم نتیجه‌گرا باشیم و تهاجمی بازی کنیم و هم نسل سازی کنیم. اوایل بحث استفاده کردن از جوانان بود، الان بحث استفاده کردن از بازیکن مورد نظر دیگران است، اما نمی‌بینند جای آن یک بازیکن ۲۰ ساله دعوت کردیم. اینها با قلعه نویی زاویه دارند.


12063548
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار ورزشی

ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» مهدی طارمی پس از امضای قراردادش با اینترمیلان پیامی را به هواداران این باشگاه داد.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» بازیکن جوان تیم فوتبال ملوان به دلیل غرق شدن در دریا درگذشت.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» کمیته استیناف فدراسیون فوتبال رای کمیته انضباطی علیه استقلال و پرسپولیس را تایید کرد.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» سرمربی اسپانیایی پرسپولیس، صبح امروز (شنبه) برای شروع تمرینات، طبق برنامه به تهران بازگشت.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» مدافع فصل گذشته پرسپولیس به تیم فولاد خوزستان پیوست.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» مهدی طارمی با قراردادی ۳ ساله به اینترمیلان پیوست.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» مهاجم ارزشمند تیم فوتبال لاتزیو پس از ۸ سال از این تیم جدا شد.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» فدراسیون فوتبال یونان مهاجم ایرانی را در آستانه فصل جدید رقابت‌های باشگاهی این کشور محروم کرد.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» تیم ملی هاکی روی یخ جوانان و بزرگسالان بانوان در پیست یخ ایران مال بازی تدارکاتی برگزار کردند.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» اتحادیه جهانی کشتی سیدبندی رقابت‌های کشتی المپیک پاریس را اعلام کرد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است