ورزشی 14:13 - 18 آذر 1402
مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک گفت: در جلسه کمیته انضباطی پیرامون 10 مورد صحبت شد و استقلال برای هرکدام یک بهانه می‌آورد.

رجاییان: استقلال برای هر موردی بهانه می‌آورد، رفاهیات بلانکو هم باید در سقف بودجه لحاظ شود

محمد رجاییان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد تصمیم بحث برانگیز داوری دیدار روز گذشته مقابل صنعت نفت آبادان که دامنه حواشی آن حتی به رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال کشیده شد تا افشاریان اعلام کند دستوری به داور برای عوض کردن تصمیمش نداده، اظهار داشت: همان موقع که داور اعلام پنالتی کرد، مطمئن بودم پنالتی نیست. فیلم را هم دیدم. اصلا راضی نیستیم تصمیمی به ضرر دیگران گرفته شود. هرچه قانونی است همان باید اتفاق بیفتد ولی عدالت باید برقرار باشد.

کمک به داور وسط چرا 15 دقیقه طول کشید؟

وی افزود: این درست نیست که در استادیومی تصمیم داور برگردد و در یک استادیوم دیگر تصمیم داور بر نگردد. آن صحنه پنالتی نبود ولی وقتی داور آن را اعلام کرده هیچ مرجعی نمی‌تواند آن را رد کند. اگر داوری اشتباه می‌کند و اطرافیان تصمیم او را بر می‌گردانند، باید در همه استادیوم‌ها باشد. درمورد حواشی که برای افشاریان به وجود آمده من صحبتی ندارم و خودش باید صحبت کند اما اینکه اعلام تصمیم نهایی حدود 15 دقیقه طول بکشد را قبول ندارم. اگر قرار است کمک‌ها به داور وسط کمک کنند چرا تا این حد طول کشید؟ زودتر کمک کنند. عدالت باید برقرار شود. نباید اینطور باشد که آلومینیوم اراک فقط از اشتباهات داوری ضرر کند.

با امتیازات از دست رفته به خاطر اشتباهات داوری، صدرنشین می‌شویم

مدیرعامل آلومینویم اراک تصریح کرد: بازی با تراکتور در اراک را 4 بر صفر باختیم. آیا علیه داور حرفی زدیم یا اعتراض کردیم؟ داور وسط خوب سوت زد اما 4 گل خوردیم. این اتفاق فوتبالی است و مشکلی هم نداریم. یعنی دنبال هوچیگری، حاشیه سازی و ایجاد فشار علیه داوران نیستیم. تنها خواسته ما رعایت عدالت است. امسال در هر بازی فقط آلومینیوم است که از داوری ضرر می‌بیند. اگر امتیازات از دست رفته به خاطر اشتباهات داوری را به ما بدهند، صدرنشین می‌شویم.

اگر دوستان اجازه بدهند، فصل آینده از آلومینیوم اراک بیشتر می‌شنوید

رجاییان در مورد اینکه آیا از عملکرد کادرفنی رضایت دارد، گفت: در بازی روز گذشته 5 بازیکن اصلی ما نبودند اما مردم کیفیت تیم را دیدند. حسینی طوری برنامه ریزی و کار کرده که اسامی بازی نمی‌کنند. یک تیم یکدست و جوان داریم. اگر دوستان اجازه بدهند، فصل آینده از آلومینیوم اراک بیشتر می‌شنوید. یعنی ساختار باشگاه به گونه‌ای شکل می‌گیرد که همه انتظار دارند. ما 4 بر صفر باختیم و مردم اعتراضی نکردند چون نمایش خوبی داشتیم.

استقلال برای هرمورد یک بهانه می‌آورد

وی در خصوص جلسه روز پنجشنبه کمیته انضباطی و رسیدگی به شکایات مطرح شده از باشگاه استقلال، اظهار داشت: معاون حقوقی باشگاه ما در این جلسه حضور داشت. در مورد 10 موضوع صحبت شده و این موارد را دوباره برای کارگروه نظارت برقراردادها فرستادند تا اظهار نظر کند. برای هر موردی مانند رضایتنامه خالدآبادی یا رفاهیات بلانکو مثل ماشین و خانه یا سقف قراردادشان یک بهانه می‌آورند. درمورد این پرونده هم می‌گویم باید عدالت برقرار شود. اگر استقلال تخلفی نکرده و حرفش منطقی است، نه به حرف ما گوش بدهند نه باشگاهی دیگر، کارگروه بیاید مبرا کند.

مدیرعامل آلومینیوم در مورد اینکه شکایت این باشگاه از استقلال شامل چه مواردیست، گفت: چند مورد است. یکی مساله بلانکو است. علاوه بر اینکه او یک قراردادی دارد، رفاهیاتی را هم برایش در نظر گرفته‌اند. اجاره کردن خانه شاید عادی باشد اما با توجه به این که شرایطی برای همه تیم‌ها در نظر گرفته شده، باید در قرارداد قید شود. رفاهیات این بازیکنان آنطور که ما متوجه شدیم شامل خانه و موارد دیگر، ماهی فلان مبلغ می‌شود. باید این هم در قراردادش بیاید. اشکالی هم ندارد.

پرداخت خالص یعنی پذیرفتن مالیات

رجاییان با اشاره به بحث مالیات قرارداد بلانکو، تصریح کرد: قرارداد این بازیکن NET بسته شده است. یعنی گفته‌اند ما این مبلغ را خالص به شما می‌دهیم. اینکه می‌گویند خالص می‌دهیم یعنی مالیاتش را هم قبول کرده‌اند.

وی درمورد اینکه باشگاه استقلال معتقد است در قرارداد بلانکو اشاره‌ای به مالیات نشده و به این ترتیب پرداخت مالیات شامل حال آن‌ها نمی‌شود، گفت: وقتی می‌گویند خالص به این بازیکن پول می‌دهیم یعنی چه؟ مالیاتش را چه کسی می‌دهد؟ وقتی در قرارداد نیاورده‌اند که بدتر است یا ظاهرا گفته‌اند از قرارداد سال بعدش کم می‌کنیم. این‌ها ابهامات است.

هزار تومان هم فراتر رفته باشیم یعنی تخلف شده

مدیرعامل آلومینیوم درخصوص اینکه خطیر اعلام کرد ماهی 45 میلیون تومان اجاره خانه بلانکو است و آیا شکایت مطرح شده در همین حد است یا فراتر از این مبلغ، عنوان کرد: رفاهیات بلانکو باید در سقف بودجه لحاظ شود. حتی اگر هزارتومان هم از این قانون فراتر رفته باشیم یعنی تخلف کرده‌ایم. دیگر بالا و پایین ندارد. تیم‌های دیگر مانند پرسپولیس هم همینطور جریمه شدند.

رجاییان در مورد اینکه گفته می‌شود تفاوت در این است که عنوان "مالیات" در قرارداد بازیکن و مربیان پرسپولیس قید شده، گفت: وقتی می‌گویید من این پول را خالص پرداخت می‌کنم یعنی اینجا هم مالیاتش را پذیرفته‌اید. ما می‌گوییم قرارداد را ببینند و اگر تخلفی شده برخورد کنند.

پایان پیام/


12014025
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار ورزشی

ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» قرارداد سیدجلال حسینی مربی تیم فوتبال پرسپولیس به مدت یک سال تمدید شد.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» شمشیربازان ایران حریفان خود را در نخستین رقابت جدول انفرادی بازی‌های المپیک پاریس شناختند.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» آخرین مرحله اردوی تیم ملی کشتی آزاد ایران پیش از حضور در بازی‌های المپیک پاریس از فردا آغاز می‌شود.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» لباس کاروان ایران در مراسم رژه افتتاحیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس بالاخره مشخص شد.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» اردوی آمادگی تیم ملی اسکیت سرعت آقایان از ۶ مرداد ماه آغاز می‌شود.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» یعقوب براجعه عضو تیم ملی جوانان ایران به پرسپولیس تهران پیوست.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب، امروز در کمپ تیم‌های ملی کشتی حضور یافت.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: رکورد‌های قابل قبول از فلاح به جای ماند و این تاریخ‌سازی که به نام ورزش کشور ثبت شد
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» فردا جمعه پنجم مرداد ماه مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس با رژه قایق‌های ورزشکاران در رودخانه سن برگزار می‌شود.
ورزشی
«باشگاه خبرنگاران» سردار آزمون به لیگ فوتبال امارات پیوست.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است