اجتماعی 00:40 - 27 تیر 1398
 مدیرکل آموزش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه واحد نظارت سازمان، فعالیت تمامی کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی روانشناسی را تحت نظر دارد و در صورت بروز هرگونه تخلف با آنها برخورد می‌کند، گفت: از سه ماه پیش که فعالیت‌ سازمان گسترده‌تر شده و روند پایش، رصد و صدور مجوزها نیز سرعت بیشتری گرفته روزبه‌روز از تعداد متخلفان این حوزه کاسته شده است.

کاهش  کارگاه‌های غیرقانونی «روانشناسی» در کشور

فرشته سادات شجاعی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه حوزه روانشناسی و مشاوره به دلیل گستردگی، تعداد بالای متقاضیان و جذابیت در این رشته با چالش‌هایی روبه‌روست که سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور صد درصد با متخلفان آن برخورد می‌کند، بیان کرد: باتوجه به گستردگی رشته روانشناسی، تعدادی از روانشناسان در زمینه برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی فعالیت دارند، واحد نظارت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور فعالیت این کارگاه‌ها و کلاس‌ها را تحت نظر دارد و در صورت بروز هرگونه تخلف با آنها برخورد خواهد کرد.

مدیرکل آموزش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه فعالیت‌های غیرقانونی با ضوابط حرفه‌ای سازمان مطابقت ندارد، گفت: فعالیت‌های غیرقانونی عمدتاً منجر به فروپاشی خانواده‌ها و تغییر نگرش افراد می‌شود و زمانی که خانواده‌ها تحت نظر افراد فاقد صلاحیت قرار گیرند به تبع آسیب‌های اجتماعی در جامعه افزایش خواهد یافت.

بنابر اظهارات شجاعی، برگزاری کارگاه و کلاس آموزشی در حیطه روانشناسی نیازمند صدور مجوز از سوی بخش آموزش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور است که عموماً این مجوزها طی چند مرحله استعلام‌گیری از وضعیت صلاحیت برگزار کننده، تاریخ‌دار و تکمیل بودن مدارک روانشناسی صادر می‌شود و در صورت کامل بودن مدارک فرد متقاضی، سازمان ظرف سه روز مجوز کارگاه را صادر و در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.

به گفته وی، برگزار کنندگان کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی باید روانشناس و مورد تایید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور باشند، اما در صورتی که بخش حراست و نظارت سازمان مطلع شود که کارگاهی فعالیت آموزشی غیرقانونی یا با مجوزی غیر از سازمان فعالیت می‌کند با آنها بر خورد خواهد کرد، زیرا تمام فعالیت‌های روانشناسی اعم از کارگاه و آموزش باید با مجوز سازمان و زیر نظر متخصصان آن باشد، در غیر این صورت با هرگونه تخلف توسط بخش حراست و نظارت برخورد و متوقف می‌شود.

مدیرکل آموزش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور درباره نحوه برخورد این سازمان با متخلفان نیز توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: درصورتی که سازمان بعد از برگزاری کارگاه متوجه غیرقانونی بودن این کارگاه‌ها شود سازمان آنها را درباره چرایی و چگونگی برگزاری مورد بازخواست قرار می‌دهد، اما در صورتی که پیش از برگزاری کارگاه از تخلف آن‌ها مطلع شویم برگزاری کارگاه یا کلاس آموزشی یا همایش متوقف خواهد شد.

شجاعی تاکید کرد: پایش و رصد تبلیغات برگزارکنندگان کارگاه‌ها و فعالیت‌های آموزشی از طریق پیامک، فضای مجازی، منابع اطلاع‌رسانی و رسانه‌ها قابل انجام است و فوراً متوجه تخلف هر کارگاه و کلینیکی که به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند خواهیم شد. به طور کلی میان بخش آموزش، نظارت و حراست سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ارتباط منسجمی برقرار است که همین روند باعث شده تعداد فعالیت کارگاه‌های فاقد صلاحیت کاهش یابد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور دارای حراستی است که با تمامی دستگاه‌های کل در ارتباط است و آنها نیز برای جلوگیری از فعالیت متخلفان حوزه روانشناسی با سازمان همکاری می‌کنند، تصریح کرد: سازمان از ابتدای فعالیت خود در بخش رصد و پایش کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی روانشناسان و کلینیک‌ها فعالیت داشته است، اما از سه ماه گذشته این فعالیت به دستور رئیس جدید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در سطح گسترده‌تر آغاز شده و روند پایش، رصد و صدور مجوز سرعت بیشتری گرفته است. این موضوع باعث شده روزبه‌روز از تعداد متخلفان حوزه روانشناسی کاسته شود.

وی در پاسخ به این سوال که تاکنون چند کارگاه یا کلاس‌های آموزشی روانشناسی که فاقد مجوز از سوی روانشناسی بودند، متوقف شده است؟ گفت: امکان در دسترس قرار دادن آمارها در سطح عمومی جامعه وجود ندارد زیرا بیان آمارها موجب تشویش اذهان عمومی خواهد شد، به همین دلیل این آمارها تنها در اختیار سازمان قرار دارد.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» سه تن از اراذل و اوباشی که اقدام به درگیری و ایجاد ناامنی در محله مهرآباد کرده بودند از سوی ماموران پلیس امنیت دستگیر شدند و در محل چرخانده شدند.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» ماموران پلیس، زنی جوان را از خودروی یک مسافربرنمای مست نجات داده و راننده را دستگیر کردند.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» چهار تن از اشرار محله "کَن" که اقدام به تخریب اموال عمومی و خصوصی و نیز ایجاد رعب و وحشت در میان مردم کرده بودند، دستگیر شدند.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» مردی که اقدام به قاچاق اتباع خارجی غیرمجاز به کشور کرده بود، دستگیر شد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» شروری که با آتش زدن خانه پدر و مادرش قصد آزار آنان را داشت، دستگیرشد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» گونه‌های در معرض خطر جهان از زرافه‌ها تا کوسه‌ها فرصت خواهند یافت که در کنفرانس بین المللی حیات وحش از محافظت‌های بیشتری برخوردار شوند.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از بلا تکلیف ماندن قانون مدیریت بحران کشور در مجلس انتقاد کرد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» در پی انتشار وبازنشر یک تصویر و ویدئوی قدیمی که در آن ادعا شده شهرداری در روزها و شبهای اخیر به قطع شبانه درخت در خیابان ولیعصر اقدام کرده است مدیرفضای سبز منطقه ۶ این موضوع را رد کرد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند شش نفره سرقت مسلحانه که با سوء استفاده ازاسلحه، بی سیم و دستبند اقدام به سرقت مسلحانه از صرافی‌ها می‌کردند، خبر داد.
اجتماعی
معاون شهرداری تهران اعلام کرد
«خبرگزاری ایسنا» معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از معرفی 3000 خودرویی که نسبت به مخدوش کردن پلاک اقدام کرده بودند به پلیس راهور خبر داد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
طراحی حرفه ای لوگو


تعمیرات لوازم خانگی بوش

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است