اجتماعی 12:49 - 13 آذر 1400
رییس اورژانس کشور خبر داد
رئیس اورژانس کشور گفت: تا پایان آبان ماه سال جاری ۱۱۷ مورد حادثه اتوبوس رخ داده که هزار و ۱۳۸ مصدوم و ۶۴ فوتی گزارش شده است.

وقوع ۱۱۷حادثه اتوبوسی و کشته شدن ۶۴ نفر در ۸ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰/عمر بیش از۱۰سال۳۰۰۰آمبولانس

به گزارش ایسنا، جعفر میعادفر در نشست خبری که پیش از ظهر روز جاری برگزار شد اظهار کرد: سازمان اورژانس کشور با تقدیم ۱۹شهید و ابتلای ۱۰ هزار پرسنل به کرونا در حین مأموریت ها اقدامات قابل توجهی در ایام کرونا داشته است. 

وی ادامه داد: تزریق بیش از دو میلیون دز واکسن را اورژانس در یک بازه زمانی دو ماهه انجام داد اما در حال حاضر دیگر در این زمینه فعالیتی نداریم.

رییس اورژانس کشور با بیان اینکه ۵۰ پایگاه هوایی و دو پایگاه دریایی داریم و بیش از ۵ هزار دستگاه آمبولانس در ناوگان وجود دارد که بیش از ۳ هزار دستگاه بیش از ۱۰ سال عمر دارند، در خصوص تعداد نیروی انسانی اظهار کرد: ۲۴ هزار نفر در اورژانس خدمت می کنند که ۲۱ هزار نفر نیروهای عملیاتی هستند.

میعادفر با اشاره به تعداد ماموریت هایی که در ۸ ماهه اول سال جاری انجام شده، گفت: بیش از ۳ میلیون و ۲۸۸هزار و ۸۰ مأموریت در این مدت انجام شده است که از این تعداد ۲ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۵۳۴ مورد ماموریت شهری بوده است. از تعداد کل ماموریت ها همچنین ۷۲۳ هزار و ۲۷۱ ماموریت جاده ای بوده است و امسال نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد تعداد ماموریت ها رشد داشته است. 

وی افزود: ۸۸ درصد ماموریت های اورژانس شهری و ۲۲ درصد جاده ای بوده است و این نشان می دهد که باید به شهرها توجه بیشتری کنیم و ظرفیت ماموریت در شهرها زیاد است. همچنین ۵۴۲ هزار و ۲۹۴ ماموریت حوادث ترافیکی بوده است. در ۴۲۲ هزار و ۷۷۵ ماموریت نیز بیمار به مرکز درمانی منتقل شده است. وی با اشاره به ماموریت های غیر ترافیکی اورژانس تصریح کرد: تعداد این ماموریت ها ۲ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۱۵۲ مورد بوده است و یک میلیون و ۲۴۵هزار و ۱۶ بیمار نیز به بیمارستان منتقل شده است. همچنین ۱۸ هزار و ۶۷ مورد حادثه ویژه داشته ایم. حوادث غیرترافیکی نیز شامل ۱۲ هزار و ۷۹۴ مورد با ۲۶ درصد رشد و ۵۵۷۳ مورد حوادث ترافیکی بوده که ۳۲ درصد رشد داشته است.

به گفته رییس اورژانس کشور، همچنین تعداد مصدومان ۵۷۳۵ مورد بوده است. تعداد مصدومان ویژه ترافیکی ۲۸ هزار و ۳۲۵ نفر بوده است و تا پایان ماه هشتم ۱۱۷ مورد حادثه اتوبوس داشتیم که در مجموع هزار و ۱۳۸ مصدوم و ۶۴ فوتی گزارش شده است همچنین در این مدت ۱۰۳ مورد حادثه مینی بوس رخ داده است که ۸۸۱ مورد مصدوم و ۳۳ مورد فوتی داشته است.

وی درباره اورژانس هوایی و تعداد پایگاه های آن گفت: ۵۰ پایگاه اورژانس هوایی داریم. در این حوزه از ابتدای سال دو هزار و ۵۴۸ مورد ماموریت داشتیم و ۲ هزار و ۹۲۸ بیمار منتقل شده اند. از این تعداد ۳۱۶ ماموریت در ارتباط با مادران باردار بوده است.

میعادفر با بیان اینکه یکی از اقدامات اورژانس در بخش پیوند است، گفت: سال جاری ۱۳ مورد انتقال عضو پیوندی با همکاری اورژانس انجام شده که البته در دو الی سه سال اخیر ۴۵ مورد بوده است. همچنین یکهزارو ۹۰ مورد نیز بیماران غیرترافیکی با بالگرد منتقل شدند و عمده بالگردهای اورژانس از هوانیروز، هواناجا و سپاه است. 

رییس اورژانس کشور در خصوص ارائه خدمات به بیماران قلبی و بیماران سکته مغزی نیز اظهار کرد: کد ۲۴۷ به بیماران قلبی خدمات اورژانس ارائه می دهد که در این رابطه ۳۸۶۲ مورد خدمات تخصصی قلب ارائه شده است. کد ۷۲۴ نیز مرتبط با بیماران سکته مغزی است که در این رابطه نیز ۶۷۹۷ مورد ماموریت انجام شده است. 

میعادفر درباره حوادث ویژه نیز گفت: حوادث ویژه حوادثی هستند که بیش از سه کشته و ۵ مصدوم داشته باشد.

وی درباره آمار مسمومیت با گاز منوکسید کربن نیز افزود: متاسفانه از ابتدای سال با افزایش مسمومیت با گاز منوکسیدکربن مواجه شدیم و آمار مربوط به آن ۳۵ برابر شده است. از ابتدای مهر ماه تا کنون ۸۹ مورد منجر به مرگ شده است. در این خصوص تهران، خراسان رضوی و البرز بیشترین آمار را داشته است. 

رییس اورژانس کشور ادامه داد: در بحث غرق شدگی نیز طی این ۸ماه ۷۵۹ مورد ماموریت داشتیم که ۵۵۰ مورد منجر به مرگ شده بود. 

میعادفر با اشاره به برنامه های آتی اورژانس کشور گفت: یکی از دغدغه های اورژانس مهارت افزایی و آموزش پرسنل است. بر همین اساس رتبه بندی پرسنل از برنامه های اورژانس است. پرسنل باید در هر دوره آموزش لازم را ببیند تا بتواند به رتبه بعدی ارتقا پیدا کند. ایجاد قطب های آموزشی از دیگر برنامه های اورژانس است؛ در این راستا نیز در ۸ تا ۱۰ قطب کشور مراکزی را تجهیز می کنیم تا تکنسین ها آموزش های لازم را ببینند. 

وی با اشاره به برنامه هوشمند سازی فرم های ماموریت اورژانس، هوشمندسازی فرم های ماموریت را از برنامه های اورژانس دانست که در برخی از استان‌ها نیز فعال شده است و این میزان خطا را کاهش می دهد.

رئیس اورژانس کشور با اشاره به ارج نهادن به اختراعات تکنسین ها گفت: کمیته ای برای بررسی اختراعات تکنسین های اورژانس نیز ایجاد شده است.  

میعادفر درباره حوادث پرتلفات و حوادث ترافیکی ویژه افزود: توسعه اتوبوس آمبولانس را نیز در برنامه داریم و  تلاش می کنیم  ۲۵ اتوبوس آمبولانس تا سال آینده به ناوگان اضافه شود.

وی با اشاره به ترافیک در کلانشهرها گفت: یکی از مشکلات ما مدیریت زمان و موضوع ترافیک است. در این موضوع کلانشهرها از شهرهای محروم کشور محسوب می شوند که باید به وضعیت آن ها رسیدگی شود.

میعادفر با اشاره به برگزاری مراسم اربعین اظهار کرد: پیش بینی ما این است برای سال آینده با افزایش سفرها مواجه باشیم، بنابراین باید برنامه ریزی لازم برای افزایش زیرساخت‌ها در مناطق مرتبط را داشته باشیم.

ادامه دارد...

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان آتش‌نشانی مراغه اعلام کرد: آتش‌سوزی دیزل قطار ارومیه - تهران حدود ۶۰۰ متر بعد از حرکت از ایستگاه فرعی «گل‌تپه» از توابع این شهرستان با تلاش آتش‌نشانان مهار شد. این حادثه ساعت ۱۸:۲۰ امروز اتفاق افتاد و حضور به مو...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، روز سه شنبه ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰ به دلیل بارش برف و برودت هوا نحوه استمرار فعالیت‌های آموزشی مدارس به شرح ذیل اعلام می‌شود: در شهر اردبیل، دوره‌های ابتدایی شهری و روستایی و متوسطه دوره اول روستایی و مدارس استثنایی نوبت صبح و بعد از...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای حضور مستقیم رئیس شورای عالی استان‌ها در استان‌های کشور و آشنایی نزدیک با ظرفیت‌ها و مشکلات جامعه شورایی، پرویز سروری امروز چهارم بهمن‌ماه به استان کرمان سفر کرد نخستین سفر استانی رئیس شورای عالی استان‌ها با ح...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه همایش ملی ایران و همسایگان گفت: توسعه روابط با همسایگان همواره از جایگاه بسیار مهمی در سیاست‌های بالادستی کشور داشته و دولت سیزدهم با عزم و اراده جدی به دنبال تعمیق مناسبات اقتصادی و تجاری با...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در همایش ملی ایران و همسایگان با اشاره به اینکه برای تنظیم مناسبات درست و اصولی با کشورهای همسایه نیازمند داشتن تشکیلات منسجم و مشخص هستیم, تصریح کرد: اگر امکان تشکیل وزارتخانه نبود می‌توان به تشکیل س...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در همایش ملی ایران و همسایگان با اشاره به اینکه برای تنظیم مناسبات درست و اصولی با کشورهای همسایه نیازمند داشتن تشکیلات منسجم و مشخص هستیم, تصریح کرد: اگر امکان تشکیل وزارتخانه نبود می‌توان به تشکیل س...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان در مصاحبه‌ای درباره آخرین جزئیات این حادثه که نهم مهر ماه در شهر اهواز رخ داد، گفت: براساس اظهارنظر بازپرس و بررسی‌های به عمل آمده در روز نهم مهر امسال چندین سرقت به صورت زورگیری در س...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» ‌به گزارش خبرگزاری مهر پیرو مکاتبات پیشین معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه با رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با موضوع برگزاری آزمون متقاضیان دریافت پروانه کارآموزی وکالت، آزمون وکالت (۲۰ اسفندماه سال ۱۴۰۰) با رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمل...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی چمران پس از انجام یک عمل آنژیو از بیمارستان مرخص شد. رئیس شورای شهر تهران گفت: به لطف الهی و دعای خیر مردم در حال حاضر در سلامتی به سر می‌برم و با اعلام رضایت پزشکان در منزل استراحت خواهم داشت. وی بیان کرد: به زودی...
اجتماعی
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تأکید بر اهمیت و ضرورت اتخاذ و اجرای سیاست‌هایی همچون به‌کارگیری شیوه‌های حمل و نقل پاک، کاهش مخاطرات محیط زیستی با محوریت کاهش آلودگی هوا و تسهیل در عبور و مرور شهروندان در کلانشهر تهران گفت: به این ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است