اجتماعی 16:05 - 05 بهمن 1399

تشریح و تبیین برنامه‌های آموزش‌وپرورش توسط اعضای شورای معاونان

به گزارش خبرگزاری مهر، در هفدهمین نشست از سلسله نشست‌های گفتگوی هفته باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش‌وپرورش و سایر دستگاه‌های دولتی که با محوریت موضوع گفتگو بر محور تحول با حضور محسن حاجی میرزایی و سعید اوحدی در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، دو تن از اعضای شورای معاونان به تشریح و تبیین برنامه‌های آموزش‌وپرورش پرداختند. برنامه‌ها و موارد مطرح‌شده توسط اعضای شورای معاونان به شرح زیر است؛

تحصیل ۸۴ هزار دانش‌آموز در مدارس شاهد و طرح پراکنده

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران در این نشست، این جلسه را مصداق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و اظهار کرد: اصلی‌ترین دغدغه آموزش‌وپرورش و بنیاد شهید در خصوص «طرح شاهد» ارتقای کیفیت تحصیلی فرزندان شاهد و ایثارگر است.

محمدرضا رزاقی از پیگیری اساسنامه «استانداردسازی مدارس شاهد» خبر داد و افزود: در راستای تحقق استانداردسازی مدارس شاهد، تدوین شناسنامه فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و اجرایی این مدارس با همکاری مدیران انجام شد.

وی مدارس شاهد را یک فرصت برای تأمین دغدغه‌های تربیتی برشمرد و تصریح کرد: ۸۴ هزار دانش‌آموز در طرح شاهد و در طرح پراکنده تحصیل می‌کنند و ۱۳۵۰ مدرسه شاهد در ۳۱ استان فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: مدارس شاهد فرصتی برای آموزش‌وپرورش است تا الگویی در جهت تربیت دانش آموزان در تراز سند تحول باشد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران با اشاره به رویکردهای هدفمند آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: برای انسجام این مدارس تلاش کردیم چارچوب فعالیت‌های مدیران مدارس شاهد را تعیین و در اختیار آن‌ها قرار دادیم تا بر اساس آن عمل کنند.

وی ادامه داد: هر جا که مدارس شاهد نداشتیم از طرح پراکنده استفاده کردیم البته در برخی موارد دانش آموزان شاهد تمایل به تحصیل در مدارسی مانند سمپاد داشتند لذا آن‌ها را از طریق طرح پراکنده پوشش دادیم.

رزاقی از تشکیل شورای ترویج خبر داد و افزود: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و معاونت پرورشی و فرهنگی در این زمینه نقش مهمی دارند.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور در این نشست گفت: آموزش‌وپرورش با بنیاد شهید از جهت ساختار و وجود نیروهای ایثارگر در این وزارتخانه، ارتباط نزدیک دارد.

سید جواد حسینی اظهار کرد: در سند تحول ساحت‌های شش‌گانه باید به‌صورت متوازن پیش برود اما اگر قرار باشد یکی از این ساحت‌ها اولویت پیدا کند قطعاً ساحت اخلاقی و اعتقادی است.

حسینی اضافه کرد: شهیدان به جامعه حیات می‌بخشند لذا برای زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت باید از فرصت‌ها استفاده کرد بنابراین افرادی که با شهدا زیسته‌اند و از رزمندگان دوران دفاع مقدس بوده‌اند؛ گنجینه‌هایی هستند که باید در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از وجود آن‌ها بهره‌مند شد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش‌وپرورش در این نشست اظهار کرد: اگر قرار است حیات طیبه بر اساس سند تحول تعریف شود باید انسان‌هایی مانند شهید سلیمانی‌ها پرورش دهیم.

قاسم احمدی لاشکی بر سرمایه‌گذاری در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید و عنوان کرد: انتظار می‌رود در سفرهای استانی رئیس‌جمهور، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده‌های شهید و ایثارگر فرهنگی دیدار و گفتگو داشته باشند.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۳۱ مورد اختلافی که با بنیاد شهید داریم تاکنون ۲۸ مورد آن تعیین تکلیف شده و ۱۰۳ مورد آن همچنان باقی‌مانده است که باید برای رفع مشکل آن‌ها تلاش کنیم.

دستور رئیس‌جمهور برای استخدام ۱۲ هزار نفر فرزند شهید

مشاور وزیر در امور شاهد و ایثارگران نیز در این جلسه گفت: آموزش‌وپرورش با تقدیم بیش از ۴۱ هزار شهید معلم و دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس و در دفاع از حرم همواره در ترویج فرهنگ شهادت و ایثار پیشگام بوده است.

زهرا مظفر افزود: در شرایط کرونایی نیز معلمان با حضور در مناطق محروم و با تهیه تبلت برای محرومان و تلاش برای آموزش دانش آموزان به‌نوعی فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج دادند.

وی ادامه داد: از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید برای خانواده‌های شاهد و ایثارگران تشکر می‌کنم زیرا این دولت در راستای عملیاتی و اجرایی کردن قوانین جامعه ایثارگران نه‌تنها کوتاهی نکرده بلکه بسیاری از این قوانین را عملیاتی کرده است که شایسته تقدیر است.

مظفر گفت: دستور رئیس‌جمهور برای استخدام ۱۲ هزار فرزند شهید تا قبل از پایان سال ۹۸ از اقدامات بی‌نظیر در دولت تدبیر و امید است.

وی تصریح کرد: آموزش‌وپرورش علاوه بر تأمین نیروهای رسمی مدارس شاهد، بیش از ۴۵ هزار ساعت بابت کلاس‌های مکمل مدارس شاهد، نیروی انسانی مربوطه را تأمین کرده است.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین جعفر منتظری دادستان کل کشور در دیدار با اعضای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی به ارائه گزارش سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی پرداخت و با اشاره به بازدیدهای هیئت عالی نظارت سازمان جمع آوری و فروش ام...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با اعضای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به بازدیدهای متعدد نیروهای این سازمان از انبارهای کالاها طی دو سال گذشته، تأکید کرد: ضرورت دارد ارتباط وثیق‌تری ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، عباس پوریانی عضو هیأت عالی نظارت سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و نماینده قوه قضائیه در این هیأت در دیدار با اعضای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان این‌که وظیفه سازمان اموال تملیکی، فروش اموال منقول و غیرمنقول م...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اعضای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به تاریخچه برخورد با اموال مصادره شده در کشور گفت: تاریخچه برخورد با اموال مصادره‌ای به نفع دولت اعم از اموال قاچاق یا مسترد شده از سوی د...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، علی اعطا امروز یکشنبه طی سومین نامه درباره ایرادات طرح ساماندهی خیابان ولیعصر، خطاب به پیروز حناچی شهردار تهران نوشت: بررسی طرح ساماندهی محور ولیعصر فردا در صحن کمیسیون ماده ۵ در حالی است که اشکالات متعددی به طرح وارد شده و کار...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، برزین ضرغامی در مراسم رونمایی از دیوارنگاری یادبود شهدای منا گفت: امروز شاهد رونمایی از دومین اقدام و فعالیتی هستیم که در خصوص یادبود شهدای منا انجام شده است. وی افزود: هفته گذشته طرح دیوارنگاری با نام عروج که توسط هنرمند محم...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در این جلسه با اشاره به اینکه به طور متوسط هر پنج سال یک بار در کشور ایران با یک بحران طبیعی اعم از سیل، زلزله و … مواجه هستیم، تاکید کرد: از نکات مثبت موجود در مدیریت حوادث، تلاش همه دوست‌داران م...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سعید اوحدی در این نشست ضمن تبیین رسالت و مأموریت بنیاد شهید و امور ایثارگران در تدوین و اجرای سند ملی فرهنگ جهاد، مقاومت، دفاع، ایثار و شهادت، گفت: سند ملی فرهنگ جهاد، مقاومت، دفاع، ایثار و شهادت نقشه راه برای توسعه فرهنگ ایثار...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالمهدی مستکین مدیر بخش فرهنگ این کمیسیون درباره ثبت گرامیداشت ۱۷۵۰ سال تأسیس جندی‌شاپور در یونسکو گفت: در بررسی‌ها به این جمع‌بندی رسیدیم که سرزمین ایران، در عهد باستان و در سنتی دیرپا و دیرینه در حوزه علمی و دانشگاهی همواره...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا نژاد بهرام عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی امروز با اشاره به روز جهانی زن اظهار کرد: اعضای محترم شورا همانطور که می‌دانید در آستانه روز جهانی زن قرار داریم و همچنین مرد از دامن زن به معراج می‌رسد. وی ا...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

































صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است