اجتماعی 14:17 - 05 بهمن 1399
شهردار تهران توضیحاتی را در خصوص پیش بینی بودجه افشای فساد در لایحه بودجه سال آینده و ۲ شهردار بازداشتی تهران ارائه کرد.

توضیحات حناچی درباره بودجه افشای فساد در لایحه شهرداری و ۲ شهردار بازداشتی تهران

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران پس از ارائه لایحه بودجه سال آینده به شورا در جمع خبرنگاران گفت: امروز نخستین بودجه قرن را به شورا ارائه دادیم، بودجه اصلی و ردیف های آن حدود ۳۶ هزار و ۳۳۳ میلیارد تومان است. امسال نخستین سالی است که تبصره های بودجه را داخل بودجه آوردیم که در التزام بخشی به بودجه و شفافیت آن بسیار موثر است.

وی ادامه داد: سال های قبل نیز این رقم وجود داشت اما به شکل تبصره ارائه می شد اما امسال این روند یعنی معادل ۱۱ هزار و ۵۵۴ میلیارد محاسبه و در بودجه آورده شده است.

شهردار تهران با اشاره به تدوین دو سطحی بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: اگر این بودجه در شورای شهر به تصویب برسد رقمی معادل ۲۲۷۴ میلیارد برای ۳۲ پروژه اولویت دار اختصاص پیدا می کند. رویکرد تدوین بودجه اجتماعی است و ارتقاء برای توسعه پروژه های محله ای، توجه به شرایط کرونایی و توجه به بخش های آسیب پذیر از ویژگی های این بودجه است. تلاش شده به موضوع دستفروشان و کسانی که معیشت آنان به صورت روزانه تامین می شود توجه ویژه ای داشته باشیم، هر چند که وظیفه شهرداری نبوده اما با یک نگاه اجتماعی آن را مورد توجه قرار دادیم و تلاش کردیم تسهیلاتی برای آنها فراهم شود.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص بدهی های شهرداری تهران گفت: رقم بدهی های شهرداری ثابت نیست، بلکه دینامیک است. چرا که بخشی را می پردازیم و بخش دیگر جایگزین می شود. بخش عمده ای از بدهی های ما بدهی های بانکی است که وقتی از مهلت آن می گذرد، میزان بهره پرداختی بسیار بالا می رود و به نفع شهرداری است که آن را همیشه پایین نگه دارد تا بتواند از تسهیلات جدید نیز استفاده کند.

وی ادامه داد: نمی توانیم برای بدهی ها رقم دقیقی اعلام کنیم، فقط به یکی از بانک ها بیش از ۲۰ هزار میلیارد بدهی داشتیم. تلاش می کنیم این تراز را نگهداریم و بدهی بیشتر تولید نکنیم. در خصوص پیمانکاران نیز همین طور است. چرا که دائما در حال پرداخت هستیم و رقم ثابتی نداریم اما بدهی پیمانکاران خرد تقریبا همگی پرداخت شده است. در سال گذشته اعتراضات زیادی داشتیم که با برات کارت و روش های دیگر بدهی های پیمانکاران خرد را پرداخت کردیم و عمدتا پیمانکاران درشت باقیمانده اند که بدهی آنها را نیز در دستور کار برای پرداخت داریم.

حناچی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص بودجه مترو که با اوراق مشارکت افزایش پیدا کرده، گفت: واقعیت این است که با این وضعیت بار ما بار نمی شود. موضوع حاکمیتی مانند حمل و نقل عمومی با این ارقام مشکلش حل نمی شود. مشکل این است که می خواهیم پروژه های باقیمانده را تکمیل کنیم، اما نمی شود. با این وضعیت کار بزرگی انجام داده و این موضوع را به دولت نیز اعلام کرده ایم. به اعتقاد ما حمل و نقل در پایتخت موضوع حاکمیتی است و دولت نمی تواند خودش را از این موضوع کنار بکشد و همانطور که برای طرح های عمرانی کشور اعتبار گذاشته می شود برای مترو تهران نیز باید بودجه اختصاص پیدا کند.

وی در خصوص بودجه افشای فساد در لایحه بودجه سال آینده نیز گفت: این قانون سوت زنی است که اگر شورا به تصویب برساند بخشی از آن به کسانی که فساد را افشا می کنند اختصاص پیدا می کند.

حناچی در خصوص تحقق پذیری بودجه سال آینده نیز گفت: ما معمولا دو ماه آخر وضعیت بهتری نسبت به طول سال داریم. به دلایل مختلف از جمله اینکه معمولا هر سال عوارض تغییر می کند و افراد به این دلیل که به سال بعد نخورند در همان سال عوارض خود را پرداخت می کنند. تا کنون ۷۰ درصد بودجه محقق شده و اینکه بودجه محقق شود دور از ذهن نیست.

حناچی در خصوص شهرداران بازداشت شده دو منطقه تهران نیز گفت: منتظر هستیم دستگاه قضایی نظر خود را اعلام کند.

وی در خصوص دستگیری این دو شهردار گفت: شهرداران در اختیار دستگاه قضایی هستند و شعبه بازپرسی کارکنان دولت در حال بررسی موضوع است. موارد در حد اتهام است و هر چه دستگاه حقوقی و قضایی تصمیم بگیرد تابع آن هستیم.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، شاخص کیفیت هوای تهران در حال حاضر بر روی عدد ۶۵ قرار گرفته و کیفیت هوا قابل قبول است. همچنین شاخص کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته به‌طور میانگین بر روی عدد ۷۰ قرار داشت و کیفیت هوای تهران قابل قبول بود. تهران از ابتدای سال همزما...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» رانش زمین در محل یک گورستان یکصد ساله در نزدیکی یک پرتگاه مشرف به دریا در شمال غربی ایتالیا باعث شد صدها تابوت به داخل دریا سقوط کند.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، ساعت ۹:۳۰ صبح امروز در پی گزارش نشت گاز منوکسیدکربن به فوریت‌های پزشکی شهرستان اهر، کارشناسان اورژانس فوت سه عضو خانواده‌ای را بر اثر مسمومیت با منوکسیدکربن را تأیید کردند. جان‌باختگان سه برادر در سنین ۳۵ ساله، ۳۳ ساله و ۳۷ سا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، کامران اکبری درباره سامانه رزرو که به منظور به‌روزرسانی اطلاعات دارندگان فیش حج تمتع راه اندازی شده و از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: اطلاعات به روز شده به منظور بهره برداری آماری برای برنامه‌ریزی های مرتبط متقاضیان حوزه حج و...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، کامران اکبری درباره سامانه رزرو که به منظور بروزرسانی اطلاعات دارندگان فیش حج تمتع راه اندازی شده و از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: اطلاعات بروز شده به منظور بهره برداری آماری برای برنامه ریزی های مرتبط متقاضیان حوزه حج و تشر...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت با توجه به ناپایداری جو و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، میانگین کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۷ اسفند ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها در کشور طی امروز و فردا (۷ و ۸ اسفند) خبر داد و گفت: بارش‌ها طی امروز در شش استان شدت خواهد داشت.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در پیامی به مناسبت روزهای جهانی و ملی مددکاری اجتماعی ضمن تبریک این روز به تمامی مددکاران اجتماعی، اظهار کرد: دولت باید امنیت شغلی و سختی کار مددکاران اجتماعی را که مطالبه به‌حق و جدی مددکاران اجتماعی است تض...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» خبرگزاری مهر _ گروه جامعه؛ در این هفته نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و گردشگری در محل نمایشگاه‌های دائمی بین المللی تهران افتتاح شد و تا ۸ اسفند ادامه دارد. استان‌های کشور به جز قم و خوزستان در این نمایشگاه حضور پیدا کرده و هر یک از اداره‌های کل م...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» استاندار تهران درباره تجمع و برخی تخلف ها در نمایشگاه گردشگری گفت: در این باره اعلام شده که روسای دانشگاه های علوم پزشکی بررسی لازم را انجام دهند، قطعا با متخلفین برخورد خواهد شد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنیصفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است