اجتماعی 13:28 - 18 آذر 1398
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: جایگاه واقعی مرزبانی در حال پیشرفت است که این رشد و توسعه مرهون تلاش مرزبانان در سراسر مرزهای ایران اسلامی است.

جایگاه مرزبانی در حال پیشرفت است

به گزارش ایسنا سردار قاسم رضایی در نشست فصلی فرماندهان مرزبانی و مراکز آموزش با قدردانی از زحمات شبانه‌روزی مرزبانان و همرزمان در سراسر مرزهای ایران اسلامی، اظهارکرد: یکی از خصوصیات مرزبانان ولایتمداری، روحیه انقلابی و تکلیف‌مداری است که در همه فرماندهان و مرزبانان مشهود و ملموس است.

وی با اشاره به شعار مرزبانی «من یک انقلابی‌ام» گفت: امروز این شعار در مرزبانی تبدیل به شعور شده و در کلیه ماموریت‌ها جاری است و همه فرماندهان با اعتماد به نفس لازم در ماموریت‌ها توانسته‌اند اهداف را هدفمند دنبال کنند.

رضایی عملکرد مطلوب مرزبانان در مرزهای کشور را ناشی از حمایت‌های بی‌دریغ خانواده مرزبانان در سراسر کشور دانست و اظهارکرد: فرمانده نیروی انتظامی با اعتماد و نگاه ویژه به مرزبانی با حمایت ستاد کل نیروهای مسلح عملکرد مرزبانی را به مقام معظم رهبری ارجاع دادند که به برکت مقام عظمای ولایت، طرح جامع مرزبانی تصویب و ابلاغ شد.

وی با اشاره به عملکرد مرزبانی در حوزه پشتیبانی، آموزش و مدیریت میدانی که باعث کاهش آسیب‌پذیری مرزبانان شده است، اظهارکرد: در مرزبانی عملکرد و جهت‌گیری‌ها هدفمند و هوشمندانه دنبال می‌شود و جایگاه واقعی مرزبانی در حال پیشرفت است که این رشد و توسعه مرهون تلاش مرزبانان در سراسر مرزهای ایران اسلامی است.

فرمانده مرزبانی ناجا هدف‌گذاری مناسب در تراز جمهوری اسلامی را در برنامه‌های سال ۹۹ از مهمترین عناوین مرزبانی نام برد و اظهارکرد: مرزبانی با تلاش شبانه‌روزی باید جایگاهش را در مرزها حفظ کند و روند رو به رشد در پیش بگیرد.

وی ادب در گفتار و منش را از اصول مهم یک مرزبان حرفه‌ای دانست و تاکید کرد: آموزش‌ها باید حین خدمت تداوم بیشتری داشته باشد و در جهت ارتقای سطح آگاهی و دانش مرزی مرزبانان گام‌های موثری برداشته شود.

رضایی نگاه مثبت به خودی و نگاه منفی به دشمنان را جزو اصول مهم مرزبانی نام برد و گفت: منشور مرزبانی، آینه تمام نمای مدیریتی ما در حوزه سازمان است و سه راهبرد فرماندهی مرزبانی ناجا ارتقاء آمادگی عملیاتی، ارتقای تعاملات، کاهش آسیب پذیری در همه حوزه‌های مرزی باید عملیاتی شود.

فرمانده مرزبانی با تاکید بر ساماندهی، استقرار و آرایش نیروهای مرزبانی در مرزها به هدفگذاری در مرزها اشاره و تصریح کرد: اگر اقتدار می خواهیم باید ارتقای آمادگی عملیاتی بالایی داشته باشیم و هم‌افزایی و ارتقای تعاملات را افزایش دهیم تا با کاهش آسیب‌پذیری در مرز و مرزبانی روبرو شویم.

وی نیروی انسانی را یکی از ابزارهای مهم در مرزبانی دانست و اظهارکرد: تغییر رویکرد از پلیسی به نظامی و دفاعی در ماموریت‌ها مرزبانی در دستورکار قرار گرفته است و با توجه به نوع ماموریتی که در مرزهای ایران اسلامی داریم، مرزبانان باید با روحیه نظامی و دفاعی بتوانند نقش خود را که حراست از مرزهاست به خوبی ایفا کنند.

رضایی با اشاره به اینکه فرهنگ سازمانی به ما پویایی و درخشش می‌دهد و مرزبانان را مقاوم می‌سازد، گفت: فرهنگ سازمانی برای ما ارزش است و همکارانم باید در این خصوص تلاش ویژه داشته باشند و ایثار، رشادت، غیرت به کشور و مرز و بوم  را با بصیرت بالا سرلوحه کار خود قرار دهند.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد:  مرزبانان به معنای واقعی، مجاهدان فی سبیل الله هستند که در مرزهای ایران اسلامی به فرمانده معظم کل قوا در حراست و پاسداری از ثغور و حدود کشور لبیک گفتند.

وی در ادامه به برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی (ع) در سال جاری اشاره کرد و گفت: اربعین، مأموریت جهان اسلام است که بخشی از آن را ایران اسلامی در حوزه امنیت و تسهیل تردد انجام می‌دهد و مرزبانی هم به نوعی در این ماموریت تاثیرگذار است.

رضایی با اشاره به عشق‌ورزی مرزبانان به زائران اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین اظهارکرد: در تمامی حوزه‌های اربعین، مرزبانان عاشقانه به زائران خدمات‌رسانی کردند و آخرین بدرقه کننده و اولین استقبال کننده در مرزها بودند.

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر نقش تاثیرگذار فرماندهی مرزبانی استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه در برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی (ع)، گفت: خدمات جانانه فرهنگی، اجتماعی و امنیتی به زائران در مرزها و نقش تأثیرگذار روابط دیپلماسی مرزی، بخشی از موفقیت نیروی انتظامی در تردد ۷ میلیون زائر در ایام اربعین بود.

وی با بیان عملکرد مطلوب رسانه‌ای مرزبانی در ایام اربعین خاطرنشان کرد: فعالیت‌های رسانه‌ای موثری در حوزه اطلاع رسانی، مستندات و تبلیغات میدانی صورت گرفت که در بازدارندگی جرایم و تخلفات زائران اثرگذار واقع شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس سردار قاسم رضایی از دست‌اندرکاران اربعین حسینی (ع) مرزبانی ناجا، معاونان ستادی، فرماندهان مرزبانی استان‌ها و فرماندهان هنگ‌های مرزی دخیل در اربعین قدردانی کرد.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد رئیس سازمان حج و زیارت در این باره اظهار داشت:...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند، اظهار کرد: با دریافت خبر انتقال مقدار فراوانی تریاک از استان‌های جنوبی کشور به شهر تهران توسط یکی از سوداگران مرگ، تحقیق موضوع در اختیار تیمی از مأموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران قرار گر...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، کیفیت هوای پایتخت با افزایش غلظت آلاینده ازن در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت. شاخص این آلاینده هم اکنون بر روی عدد ۱۱۲ قرار گرفته است. مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز اظهار داشت: لغو طرح ترافیک و ورود ...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر گفت: دستورالعمل مشاغل سیار و بی کانون از جمله فعالیت مرتبط با ون کافه ها تصویب شد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» شهردار منطقه ۱۴ درباره آخرین وضعیت بازار گل جنوب شرق تهران گفت: انتقال بازار گل محلاتی پس از تشکیل جلسه ای در فرمانداری تهران با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط، در انتظار ابلاغ شورای تامین شهر تهران است.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی با حضور در برنامه زنده «صبح بخیر ایران»، گفت: در حوادث عظیم بین المللی تمام کشورهای دنیا، بنا بر وظیفه انسان دوستانه خود، کمک‌هایی را ارسال می‌کنند. ایران هم از این امر مستثنی نبوده است. همانطور که در موضوع سیل و زلزل...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ١۴ متهم دیگر به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. قاضی مسعودی مقام در ابتدای جلسه دادگاه ضمن تفهیم مواد ١٩٣ و ١٩٤ قانون آیین دادرسی کیفری و اعلام رس...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» معاون محیط زیست دریایی و تالاب­های سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از پروژه تکثیر نهال خرما، فندق و گردو به روش «کشت بافت» گفت: به منظور اجرای برنامه های پروژه بین المللی هامون تلاش می کنیم از طرح­ ها و ظرفیت ­های شرکت­های دانش­ بنیان - که...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» جانشین فرمانده ناجا با اشاره به رویکرد پلیس در ایام محرم،گفت: نیروی انتظامی در ماه محرم با دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا هماهنگ بوده و تمامی برنامه ها را در راستای آرامش و امنیت کشور اجرا خواهد کرد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» جانشین فرمانده ناجا با اشاره به رویکرد پلیس در ایام محرم،گفت: نیروی انتظامی در ماه محرم با دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا هماهنگ بوده و تمامی برنامه ها را در راستای آرامش و امنیت کشور اجرا خواهد کرد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است