اجتماعی 14:36 - 05 بهمن 1399

حناچی به خاطر ادبیات نامتعارف یک پیمانکار تذکر گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اعطا روز یکشنبه در دویست و شصت و ششمین جلسه شورای شهر با اشاره به بخشی از پاسخ پیمانکار شهرداری به عضو شورای شهر گفت: عبارت «حال جای بسی دریغ و تعجب دارد که با بی‌توجهی به حقوق مردمی، بی‌کفایتی‌های احتمالی در ایجاد پایگاه‌هایی درخور و لیاقت همشهریان را با فرافکنی به مجموعه‌هایی که با زحمات کارگری و تلاش‌های شبانه‌روزی و به نفع پایدار مردم خلق گردیده‌اند را محل کینه‌توزی قرار داده و صرفاً خوراک عناد برای خبرگزاری‌های معلوم‌الحال بیگانه فراهم می‌آورند …» بخشی از این پاسخگویی است.

وی افزود: عبارت «از رسانه‌های مردمی انتظار می‌رود قبل از پرداختن به اخبار و گزارش‌های اعلامی افراد، توجه مکفی به حقوق مستتر و مغفول مانده در آن صورت دهند تا مبادا جان و نفس رسانه مردمی محل بازی‌های سیاسی عده‌ای غیرمتخصص گردد و نشر اخبار و نظرات عضو شورای شهر در بازه زمانی تسریع شده در مورد موضوع متأسفانه این شائبه را تقویت می‌کند.» نیز از دیگر موارد پاسخگویی پیمانکار به یک عضو شورا است.

اعطا افزود: این پیمانکار عبارت «لذا بدیهی است که اعلام نظر عضو غیرمتخصص شورای شهر تهران با واقع انطباقی نداشته …» را نیز به کار برده است.

وی خطاب به رییس شورای شهر گفت: جناب آقای مهندس هاشمی عباراتی که قرائت کردم، اطلاعیه یکی از پیمانکاران شهرداری است که علیه عضو شورای شهری که جنابعالی ریاست آن را برعهده دارید، در خبرگزاری‌های رسمی کشور منتشر شده است.

وی گفت: بیانیه یک پیمانکار درباره عضو شورای شهری است که شهردار منتخب این شورا و مدیریت زیر مجموعه او، کارفرمای این پیمانکار است.

به گفته وی، مدتی پیش خانم دکتر آروین، تذکری در رابطه با یک قرارداد B.O.L.T در پیرامون دریاچه شهدای خلیج فارس و مسایل پیرامون این قرارداد به شهردار تهران دادند و جزئیاتی را مطرح کردند که محل تأمل جدی است. حتماً شهرداری باید پاسخ بدهد و پاسخ قانع‌کنندهای بدهد تا مسأله در شورا ابعاد وسیع‌تری پیدا نکند.

وی با بیان اینکه حالا من قصد ندارم وارد محتوای قرارداد و مسائل یکی دو سال اخیر شوم گفت: به قول فردوسی؛ یکی داستان است پر آب چشم!

اعطا خطاب به رییس و اعضای شورا اظهار داشت: امروز پیمانکار یکی از شرکت‌های نسل دو شهرداری، با یک ادبیات غیرمتعارف، در پاسخ تذکر نماینده مردم تهران با یک میلیون و ۲۵۰ هزار رأی، این تذکر را کینه‌توزی و فراهم کردن خوراک عناد برای رسانه‌های معلوم‌الحال بیگانه می‌خواند و مواضع شورا را محل بازی‌های سیاسی عده‌ای غیرمتخصص می‌نامد.

سخنگوی شورای تهران ادامه داد: جناب آقای مهندس هاشمی؛ حضرتعالی سال‌ها در سطوح عالی مدیر بوده‌اید. در بازرسی ویژه ریاست جمهوری بوده‌اید. مدیرعامل شرکت مترو بوده‌اید. لطفاَ راهنمایی بفرمایید اگر یک چتر حمایتی ویژه وجود نداشته باشد، اگر یک حریم مستحکم حمایتی وجود نداشته باشد، آیا یک پیمانکار شهرداری می‌تواند با یک ادبیات شبه سیاسی و کمی آن طرف‌تر، در خبرگزاری‌ها علیه عضو شورای شهر پایتخت بیانیه دهد؟ وقتی مدیری می‌خواهد وارد مسائل قراردادی این پیمانکار شود، تذکر می‌گیرد و تذکر می‌گیرد و در نهایت عزل می‌شود و موضوع تا به امروز به زمین کشیده می‌شود و احتمالاً تا پایان دوره هم به زمین کشیده خواهد شود.

وی تاکید کرد: من حداقل یک سال است مستمراً مسائل مربوط به این قرارداد را دنبال کرده‌ام و با جزئیات از آن اطلاع دارم.

وی خطاب به همکاران در شهرداری هم گفت: همچنان مماشات کنید. همچنان اگر کسی به حریم مستحکم این پیمانکار نزدیک شد، با مدیر خودتان برخورد کنید. عزل کنید یا تا نقطه عزل پیش ببرید. امروز پیمانکار شما با چنین ادبیات نامتعارفی، اینگونه به نماینده مردم با یک میلیون و خرده‌ای رأی توهین می‌کند. به قول مرحوم آیت الله هاشمی به نقل از شهید بهشتی، این آسیاب به نوبت است!

وی ادامه داد: همکاران عزیز شهرداری اما در این مورد خاص؛ اگر قصد رسیدگی ندارید، مسیر برای ما روشن است، اگر توان رسیدگی ندارید، خب بگویید. باز هم مسیر برای ما روشن است.

وی از هاشمی رییس شورای شهر خواست که این تذکر را کتباً منعکس کند، چرا که لازم است پاسخ روشنی داده شود.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، ساعت ۹:۳۰ صبح امروز در پی گزارش نشت گاز منوکسیدکربن به فوریت‌های پزشکی شهرستان اهر، کارشناسان اورژانس فوت سه عضو خانواده‌ای را بر اثر مسمومیت با منوکسیدکربن را تأیید کردند. جان‌باختگان سه برادر در سنین ۳۵ ساله، ۳۳ ساله و ۳۷ سا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، کامران اکبری درباره سامانه رزرو که به منظور به‌روزرسانی اطلاعات دارندگان فیش حج تمتع راه اندازی شده و از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: اطلاعات به روز شده به منظور بهره برداری آماری برای برنامه‌ریزی های مرتبط متقاضیان حوزه حج و...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، کامران اکبری درباره سامانه رزرو که به منظور بروزرسانی اطلاعات دارندگان فیش حج تمتع راه اندازی شده و از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: اطلاعات بروز شده به منظور بهره برداری آماری برای برنامه ریزی های مرتبط متقاضیان حوزه حج و تشر...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت با توجه به ناپایداری جو و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، میانگین کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۷ اسفند ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها در کشور طی امروز و فردا (۷ و ۸ اسفند) خبر داد و گفت: بارش‌ها طی امروز در شش استان شدت خواهد داشت.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در پیامی به مناسبت روزهای جهانی و ملی مددکاری اجتماعی ضمن تبریک این روز به تمامی مددکاران اجتماعی، اظهار کرد: دولت باید امنیت شغلی و سختی کار مددکاران اجتماعی را که مطالبه به‌حق و جدی مددکاران اجتماعی است تض...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» خبرگزاری مهر _ گروه جامعه؛ در این هفته نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و گردشگری در محل نمایشگاه‌های دائمی بین المللی تهران افتتاح شد و تا ۸ اسفند ادامه دارد. استان‌های کشور به جز قم و خوزستان در این نمایشگاه حضور پیدا کرده و هر یک از اداره‌های کل م...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» استاندار تهران درباره تجمع و برخی تخلف ها در نمایشگاه گردشگری گفت: در این باره اعلام شده که روسای دانشگاه های علوم پزشکی بررسی لازم را انجام دهند، قطعا با متخلفین برخورد خواهد شد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد که شرایط سخت اقلیمی احساس رفاه انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و شرایط آب و هوایی، دمای هوا، طوفان و... تاثیر مستقیمی بر احساس فیزیکی و روانی انسان دارد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مصدوم شدن سه آتش نشان در پی وقوع حریق در یک کارگاه صنعتی خبر داد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنیصفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است