اجتماعی 17:34 - 13 آذر 1400

اربابان قدرت دست از سر آموزش و پرورش بردارند

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید حسن عاملی عصر شنبه در مراسم تجلیل از برترین‌های کنکور ۱۴۰۰ در مصلای شهر اردبیل اظهار کرد: محفلی با ارزش‌تر از محفل تجلیل از نخبگان علمی وجود ندارد و جای تأسف است که در چنین محفل ارزشمندی برخی از مدیران و مسئولان استانی حاضر نشدند.

وی تصریح کرد: حاکمیت ملی، استقلال و تمامیت عظمت و پیشرفت کشور مرهون علم و مجاهدت‌های علمی است که در این حوزه هر چه سرمایه‌گذاری کنیم، باز هم کم است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ضرورت ارج‌گذاری به علم و عالم را یادآور شد و گفت: باید ارزش‌های علمی در جامعه مقدس و مبارک شمرده شده و بیش از هر زمان دیگر تلاش کنیم تا دانش و علوم جدید توسعه و گسترش پیدا کند.

عاملی با قدردانی از تلاش دانش‌آموزان برای افتخارآفرینی در عرصه کنکور سراسری افزود: در وهله اول این همت دانش‌آموزان است که در اوج کمبودها و نقصان‌ها سعی کردند تا در عرصه علمی خوش درخشیده و برای این استان افتخار کسب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: معلمان و اساتیدی که گمنام در این مسیر حرکت می‌کنند، بدون کار وظیفه و مقرری با عشق و علاقه سعی می‌کنند تا تربیت نسل آینده را بر عهده گرفته و در یک اقدام جهادی کشور را در این برهه حساس از محاصره اقتصادی و تکنولوژی خارج کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اضافه کرد: ما امروز برای شکستن حصار دشمنان در تنگنای اقتصادی و دستیابی به تکنولوژی‌های جدید به مدیریتی هوشمند و عقلانی نیاز داریم که ضروری است مدیران استانی و شهرستانی با تمام توان و ذکاوت خود سعی کنند از ظرفیت نخبگان و فرهیختگان استفاده کنند.

عاملی بیان کرد: شورا و شهرداری باید نسبت به ایجاد فضای سالم تربیتی در جامعه کمر همت بسته و کاری کنند تا نماد شهر، نماد علم، عقلانیت و حرکت رو به جلو در رسیدن به فرهیختگی باشد.

وی ضرورت دوری صاحبان قدرت و ثروت را از دستیابی به نظام تعلیم و تربیت و جلوگیری از دخالت‌های بی‌مورد آنها یادآور شد و ادامه داد: ما به شدت نیازمند تقویت هویت دینی در جامعه در سایه علم و مهارت‌ها هستیم چرا که غربی‌ها امروز با ابزارهای مختلف سعی می‌کنند نسلی شایسته و حساس به مسائل زیست‌محیطی و استفاده بهینه از انرژی برق، آب و گاز تربیت کرده و تحویل جامعه دهند.

عاملی ضرورت دوری اربابان قدرت و سیاست را از حضور در عرصه تعلیم و تربیت یادآور شد و اظهار کرد: نباید اجازه دهیم تا نمایندگان و برخی از مسئولان در عزل و نصب‌ها دخالت کنند بلکه شایسته است نمایندگان مجلس به امر قانون‌گذاری و نظارت اهتمام داشته و به هیچ وجه در عزل و نصب مدیران دخالت نکنند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: مدیریت ارشد استان نیز باید هر چه سریع‌تر تکلیف مدیران جدید استان را مشخص کند تا بیش از این ادارات پا در هوا نمانند.

عاملی گفت: هیچ کس نباید در عزل و نصب مدیران آموزش و پرورش در همه رده‌ها دخالت کند بلکه بهترین و شایسته‌ترین افراد باید در این عرصه به کارگیری شوند تا تربیت نسل آینده دچار وقفه نشود.

وی از پدران و مادران خواست تا بهترین فضای تربیتی را با استراتژی صحیح در منزل برای فرزندان خود فراهم کرده و کاری کنند تا فرزندان آنها اسباب قدرت روحی اولیا باشند.

عاملی ضرورت توجه به مناطق محروم و نخبگان این مناطق را یادآور شد و خاطر نشان کرد: باید امکانات، ابزار و وسایل آموزشی به تناسب نخبگی در مناطق محروم توزیع و تأمین شود و ما تلاش می‌کنیم تا مصلای اردبیل را مکانی برای استفاده دانش‌آموزان از وسایل و کتب کمک آموزشی قرار داده تا از این ظرفیت بهره‌برداری شود.

وی اضافه کرد: باید پایگاه‌های بسیج در محلات و مساجد به کانون تحول علمی تبدیل شوند چرا که در هر برهه‌ای بسیج ورود پیدا کرده نتایج سودمند و ثمربخشی را شاهد بودیم.

عاملی با انتقاد از رتبه نامناسب استان در ارزیابی کنکور سراسری بیان کرد: در کنار قدردانی از مدیران تلاشگر آموزش و پرورش در سطح استان و مناطق، امیدواریم به تناسب ضریب هوشی جوانان این خطه در سال‌های آینده بتوانیم در کنکور جلوتر از سایر استان‌ها حرفی برای گفتن داشته باشیم.

امام جمعه اردبیل در ادامه ضرورت افزایش مراکز آموزشی و دانشگاهی را به عنوان یک ضرورت یادآور شد و اظهار کرد: زمینه دانشگاه صنعتی در استان اردبیل فراهم شده و هر چند در دولت گذشته مجوز باطل شده بود اما سعی کردیم با همراهی خیرین و تأمین ۱۵۰ میلیارد تومان بستر لازم برای راه‌اندازی دانشگاه صنعتی را فراهم کنیم.

وی از مدیریت ارشد استان خواست تا پیگیری‌های لازم را برای کلنگ‌زنی و راه‌اندازی دانشگاه صنعتی در این استان انجام داده تا از ظرفیت خیرین در این زمینه بیش از گذشته استفاده شود.

عاملی توجه به خرد جمعی در ارتقا غرور مقدس اردبیلی‌ها را در سطح ملی و بین‌المللی یادآور شد و تصریح کرد: امیدواریم با همکاری و پشتیبانی مدیران استانی و شهرستانی در سال‌های آینده بیشترین افتخارآفرینی را در رده‌های مختلف علمی در این استان شاهد باشیم.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان آتش‌نشانی مراغه اعلام کرد: آتش‌سوزی دیزل قطار ارومیه - تهران حدود ۶۰۰ متر بعد از حرکت از ایستگاه فرعی «گل‌تپه» از توابع این شهرستان با تلاش آتش‌نشانان مهار شد. این حادثه ساعت ۱۸:۲۰ امروز اتفاق افتاد و حضور به مو...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، روز سه شنبه ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰ به دلیل بارش برف و برودت هوا نحوه استمرار فعالیت‌های آموزشی مدارس به شرح ذیل اعلام می‌شود: در شهر اردبیل، دوره‌های ابتدایی شهری و روستایی و متوسطه دوره اول روستایی و مدارس استثنایی نوبت صبح و بعد از...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای حضور مستقیم رئیس شورای عالی استان‌ها در استان‌های کشور و آشنایی نزدیک با ظرفیت‌ها و مشکلات جامعه شورایی، پرویز سروری امروز چهارم بهمن‌ماه به استان کرمان سفر کرد نخستین سفر استانی رئیس شورای عالی استان‌ها با ح...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه همایش ملی ایران و همسایگان گفت: توسعه روابط با همسایگان همواره از جایگاه بسیار مهمی در سیاست‌های بالادستی کشور داشته و دولت سیزدهم با عزم و اراده جدی به دنبال تعمیق مناسبات اقتصادی و تجاری با...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در همایش ملی ایران و همسایگان با اشاره به اینکه برای تنظیم مناسبات درست و اصولی با کشورهای همسایه نیازمند داشتن تشکیلات منسجم و مشخص هستیم, تصریح کرد: اگر امکان تشکیل وزارتخانه نبود می‌توان به تشکیل س...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در همایش ملی ایران و همسایگان با اشاره به اینکه برای تنظیم مناسبات درست و اصولی با کشورهای همسایه نیازمند داشتن تشکیلات منسجم و مشخص هستیم, تصریح کرد: اگر امکان تشکیل وزارتخانه نبود می‌توان به تشکیل س...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان در مصاحبه‌ای درباره آخرین جزئیات این حادثه که نهم مهر ماه در شهر اهواز رخ داد، گفت: براساس اظهارنظر بازپرس و بررسی‌های به عمل آمده در روز نهم مهر امسال چندین سرقت به صورت زورگیری در س...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» ‌به گزارش خبرگزاری مهر پیرو مکاتبات پیشین معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه با رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با موضوع برگزاری آزمون متقاضیان دریافت پروانه کارآموزی وکالت، آزمون وکالت (۲۰ اسفندماه سال ۱۴۰۰) با رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمل...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی چمران پس از انجام یک عمل آنژیو از بیمارستان مرخص شد. رئیس شورای شهر تهران گفت: به لطف الهی و دعای خیر مردم در حال حاضر در سلامتی به سر می‌برم و با اعلام رضایت پزشکان در منزل استراحت خواهم داشت. وی بیان کرد: به زودی...
اجتماعی
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تأکید بر اهمیت و ضرورت اتخاذ و اجرای سیاست‌هایی همچون به‌کارگیری شیوه‌های حمل و نقل پاک، کاهش مخاطرات محیط زیستی با محوریت کاهش آلودگی هوا و تسهیل در عبور و مرور شهروندان در کلانشهر تهران گفت: به این ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است