گوناگون 13:53 - 30 دی 1400

بهائیت برای مقابله با حقوق بشر به وجود آمده است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا روزبهانی ظهر پنجشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره بهائیت محفل خیانت (مقدس نما ۲) که در محل سالن میلاد کرج برگزار شد، اظهار کرد: بهائیت فرقه‌ای ضاله با تاریخی در حدود دو قرن است، به عبارتی یکصد و ۷۸ سال است این فرقه با ادعای دروغین فردی به نام علی محمد آغاز شد.

وی بیان کرد: براین اساس چون مرکز ثقلی که در ادعای علی محمد شیرازی وجود داشت، عالی‌ترین نقطه شیعی را مورد هدف خود قرار داده بود از همان روزهای نخستین مورد توجه جریانات استعماری قرار گرفت.

دبیر بخش محتوایی جشنواره بهائیت محفل خیانت تصریح کرد: در همان سال‌های اولیه ادعای علی محمد شیرازی منوچهر خان معتمد الدوله گرجی حاکم اصفهان ربط بسیار مستقیمی با دولت استعمارگر روسیه دارد به حمایت علی محمد شیرازی بر می‌خیزد و با تمام وجود برای به ثمر رساندن این جوانک جویای نام نادان ماجراجو قدم بر می‌دارد.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز این روند و پیگیری فرقه ضاله بهائیت ادامه داشته است، خاطرنشان کرد: اخیراً سنای آمریکا قطع نامه‌ای را علیه کشور ما صادر کرده است که نفس این عمل نشان دهنده آن تداوم حمایتی است که از فرقه ضاله دارد.

روزبهانی گفت: دیروز صبح بی بی سی صفحه اول سایت و شبکه خود را به موضوع بهائیان ایران اختصاص داده بود و این مسئله بهائیت برای جریان نظام سلطه بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: شاید یک فرقه کوچکی که تعدادشان در قبال جمعیت کشور ما قابل توجه نباشند، بسیار سوال برانگیز است که چرا جهان استکبار و نظام سلطه حیثیت خود را برای این فرقه خرج می‌کند و اساساً فرقه ضاله بهائیت مگر چه کارکردی برای این جریان دارد که برای آن هزینه می‌کند.

دبیر بخش محتوایی جشنواره بهائیت محفل خیانت با اشاره به نگاهی به گذشته و امروز این فرقه اظهار کرد: زمانیکه میرزا حسین علی نوری بنیانگذار فرقه ضاله بهائیت در تهران به جرم توطئه برای ترور ناصرالدین شاه به زندان می‌افتد، قبل از اینکه به زندان بیفتد به سفارت روسیه پناهنده می‌شود.

وی با بیان اینکه زمانیکه او را به زندان می ببرند شخص سفیر روسیه با تمام وجود برای آزادی میرزا حسین علی نوری اقدام می‌کند، تصریح کرد: از این رو در منابع تاریخی فرقه بدون هیچ گونه پرده پوشی این قضیه وجود دارد که حسین علی نوری وقتی سال‌ها بعد در فلسطین اشغالی ادعای پیامبری می‌کند یکی از نامه‌هایی که برای تقدیر و تشکر می‌فرستد برای امپراتوری روسیه است.

روزبهانی خاطرنشان کرد: مدتی بعد پرونده اعمال امپراتوری روسیه در هم پیچیده شد و با انقلاب بلشویکی ۱۹۱۷ کل نظام سزاری روسیه در هم پیچیده و پرونده آن بسته شد.

وی در خصوص حمایت‌های سیستم‌های استعماری از فرقه ضاله بهائیت گفت: بهائیت از هر فرصتی برای مطرح کردن خود استفاده می‌کند به عنوان نمونه امروز یکصدمین سال ورود بهائیت به تونس است و کل بهائیان تونس یک هزار و ۵۰۰ نفر هستند، اما برای ورود بهائیت به این کشور کل ساختار بهائیت برای آنها نشست و سمینارهای مختلف برگزار می‌کند.

دبیر بخش محتوایی جشنواره بهائیت محفل خیانت اظهار کرد: یک جشنواره‌ای هم به نام بهائیت محفل خیانت در ایران برگزار می‌شود و کل سیستم رسانه‌ای بهائیت، بی بی سی، اینترنشنال و تمام شبکه‌های معاند شروع به پخش برنامه‌ای می‌کنند که چرا چنین جشنواره‌ای با این عنوان در ایران برگزار شده است.

وی بیان کرد: ما با استناد به تاریخ و منابع آنها و با استفاده از هنرمندان متعهد که اخلاق برای آنها مهمترین رکن است این جشنواره را برگزار کردیم.

روزبهانی تصریح کرد: بر این اساس در کارگاه‌ها به هنرمندان تاکید داشتیم، مبادا از حیطه اسلامی خارج شوند و تلاش کنند، تابلویی که تولید می‌شود به گونه‌ای باشد که شرافتمندی اسلامی را به رخ بکشد و به فضل خدا به بهترین وجه ممکن این مسئله رعایت شد.

وی خاطرنشان کرد: اما یک کار فاخر مبتنی بر پژوهش و هنر فاخر انجام شد و کل دنیای استکبار به مدد بهائیت با این حرکت ارزشمند مقابله کردند و متأسفانه گاهی اوقات افرادی در این خودمان بیان کردند آیا این کارها تبلیغ بهائیت نیست؟ چرا تبلیغ بهائیت باشد.

دبیر بخش محتوایی جشنواره بهائیت محفل خیانت گفت: رهبر انقلاب در نشستی که با پرستاران داشتند فرمودند که اگر شما روایت نکنید آنها روایت خواهند کرد و اگر ما سکوت کنیم چه کسی پاسخ دروغ پردازی‌ها را باید بدهد.

وی با بیان اینکه اساساً بهائیت برای مقابله با حقوق بشر به وجود آمده است، اظهار کرد: اگر شما مدافع حقوق بشر هستید خود بهائیت یکی از موانع رسیدن بشر به حقوق مسلم خود است.

روزبهانی متذکر شد: فرقه ضاله بهائیت با استثمار و به بند کشیدن انسان‌ها و بازی گرفتن انسان‌ها آسیب‌های فراوانی به آنها می‌زند و عاطفه مادر و فرزندی را به بازی گرفتند.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار گوناگون

گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر یک منبع اگاه در قوه قضائیه از اعلام جرم علیه محمد رضا. م خبر داد. وی افزود: پس از اعلام جرم علیه این فرد، پرونده قضائی تشکیل شده و تحقیقات ادامه دارد. این منبع آگاه به خبرنگار مهر اعلام کرد: علت تشکیل پرونده قضائی نشر اکاذیب ...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر یک منبع اگاه در قوه قضائیه از اعلام جرم علیه محمد رضا محبوب فر خبر داد. وی افزود: پس از اعلام جرم علیه این فرد، پرونده قضائی تشکیل شده و تحقیقات ادامه دارد. این منبع آگاه به خبرنگار مهر اعلام کرد: علت تشکیل پرونده قضائی نشر ا...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با فرا رسیدن ایام میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و هفته جوانی جمعیت، مراسمی ویژه کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی با حضور حجت الاسلام محمد قمی در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد. حجت الاسلام قمی ضمن قدردانی از کارکن...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، محمود کریمی معاون آموزش با بیان اینکه بر اساس اعلام تیم داوران ۴۳ نفر از حافظان از میان ۶۸ شرکت کننده در چهارمین دوره آزمون سراسری حفظ ۲۰ جز قرآن کریم سال ۱۴۰۱ مشمول دریافت مدرک قبولی شدند گفت: قبول شدگان در بخش شفاهی و کتبی آز...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، دکتر حمید یعقوبی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد: مراکز مشاوره دو دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری نهادها و سازمان‌های علمی و آموزشی، کمپین بزرگ دانشجویی «نه به ...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، محسن حیدری ضمن هشدار به کلیه دانشجویان برای کسب اطلاع از اخبار آزمون‌های پایان نیمسال از طریق مراجع رسمی اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور گفت: کلیه آزمون‌های دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، در دومین دوره توجیهی آموزشی کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع سال ١۴٠١، اعضای کاروان نور در محل بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت حضور یافتند و در جلسه‌ای با حضور حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و ...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب در دیدار هیئتی از اندیشمندان و اساتید دانشگاه‌های ترکیه، با تأکید بر حفظ وحدت امت اسلامی، به تبیین نظریه امت واحده اسلامی و ا...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی در مراسم آیین ازدواج دانشجویی شاخه نبات که با حضور ۷۰ زوج در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، با تاکید بر این که در دوران دانشجویی شرایط تحصی...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «آرایش های نوپدید (پژوهش فقهی در طهارت‌های سه گانه)» اثر اکرم تفتی در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) تهیه و به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۱۷۶ صفحه منتشر شد. امروز محصولاتی عرضه می‌شود که استفاده از آنها برای انسان...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنیصفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است