علمی فناوری 16:17 - 05 بهمن 1399

معاون علمی و فناوری از ۵ شرکت دانش بنیان بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کرد.

توانمندی در تولید تجهیزات پزشکی

یکی از این شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تولید تجهیزات دندانپزشکی و دندان‌سازی و نیز تأمین مواد مصرفی مرتبط، فعالیت می‌کند. این شرکت با سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه و با هدف توسعه فناوری در زمینه طراحی، ساخت و تولید تجهیزات مرتبط با صنعت دندانپزشکی و دندانسازی، تأسیس شده است.

کوره‌های دندانسازی شامل کوره پرسلن تمام اتوماتیک، کوره پرس تمام اتوماتیک، کوره‌های حذف موم سیلندر و کوره زینترینگ، میزها و اتوکلاو دندانپزشکی، از جمله محصولات فناورانه این مجموعه است.

بازدید از تولید کننده‌های مبدل کاتالیستی

ستاری همچنین از شرکت تولید کننده مبدل‌های کاتالیستی، مجموعه‌های اگزوز و واشرهای گلویی یا رینگ سیل مستقر در شمس آباد بازدید کرد. مبدل‌های کاتالیستی تولیدی این شرکت فناور، نقش مؤثری در کاهش آلودگی ناشی از فعالیت خودروها ایفا می‌کند. این کاتالیست‌ها در انواع خودروهای ساخت داخل به کار گرفته می‌شود.

گروه‌های خودروسازی از جمله مشتری‌های محصولات این شرکت هستند. مدیران این مجموعه در جریان این بازدید از عرضه محصولات به ۲٠ درصد خودروهای تولیدی در بازار خبر دادند و یادآور شدند محصولات این شرکت با حداقل ۱٠ درصد قیمت کمتر از محصولات مشابه وارداتی و با کیفیتی برابر یا بالاتر، به شرکت‌های خودروساز، ارائه می‌شود.

تولید توربین‌های عظیم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین از گروه شرکت‌های تولید کننده در زمینه توربوکمپرسور نفت، نیز بازدید کرد. این شرکت در زمینه انجام خدمات و فعالیت‌های پیمانکاری تخصصی در امور طراحی و اجرای پروژه‌های صنایع فرآیندی و به ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، فعالیت می‌کند. در حال حاضر فعالیت این شرکت بر روی تولید توربین‌های عظیم، متمرکز شده است.

توربین‌های آی جی تی ۲۵ معمولی و آی جی تی ۲۵ پلاس، از جمله تولیدات این گروه صنعتی هستند. تولید انواع توربو کمپرسورها، انواع الکترو کمپرسورها و انواع توربو ژنراتورها، از جمله دیگر محصولات این شرکت هستند. این گروه صنعتی همچنین در زمینه طراحی، نصب و اجرای ایستگاه‌های تقویت فشار، فعالیت دارد.

۲۵ درصد از نیروهای این شرکت در بخش تحقیقات و R&D فعالیت می‌کنند. بیش از ۱۵٠٠ نفر در شرکت‌های مختلف وابسته به این گروه صنعتی شاغل هستند.

این شرکت موفق شده است با نوآوری بر روی توربین‌های تولیدی، عمر این توربین‌ها را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد، این موفقیت، با وجود این حقیقت، به دست آمده است که این صنعت، مدتها است که با تحریم مواجه شده است. بازطراحی و ساخت قطعات موتور هواپیمای تجاری نیز از جمله برنامه‌های فناورانه این شرکت در آینده است.

توسعه فناورانه در صنعت نفت

شرکت فناوری تولید کننده تجهیزات سرچاهی نیز از جمله دیگر میزبانان ستاری و هیئت همراه در این سفر استانی بودند. این شرکت فناور، تولید کننده تجهیزات مورد استفاده در چاه‌های استخراج نفت است. علاوه بر تولید این تجهیزات، تمام مراحل نصب و راه اندازی دستگاه‌های تولید شده، توسط شبکه فنی مهندسی این مجموعه انجام می‌گیرد.

یکی از محصولات محوری این شرکت، شیر آلات چاه‌های نفت و گاز است. این شیرآلات فشار بالای میعانات و گاز استخراجی را کنترل می‌کند و ماده استخراج شده را تفکیک می‌کند. محصول فناورانه این شرکت توان کار با فشار کاری ۱٠ هزار پی اس آی را دارد. شرکت های نفتی از جمله مشتری‌های محصولات تولیدی توسط این شرکت هستند.

خودکفایی در تجهیزات صنعت گاز

بازدید از شرکت دانش بنیان دیگری که در زمینه مهندسی، تأمین تجهیزات و اجرای پروژه‌های صنعت نفت و گاز، فعالیت می‌کند توسط معاون علمی و فناوری صورت گرفت.

ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، یکی از محصولات این شرکت محسوب می‌شود. این ایستگاه‌ها در مسیر خط لوله گاز نصب می‌شوند، تا فشار گاز ورودی را تنظیم کنند. مخازن تحت فشار و ایستگاه اندازه گیری گاز نیز، از جمله دیگر تولیدات این مجموعه دانش بنیان است.

ایستگاه اندازه گیری، میزان گاز ورودی به صنایع مختلف را اندازه گیری می‌کند. این شرکت همچنین برای نیاز صنایع مختلف ایستگاه کابینتی فشار گاز کوچک‌تر، تولید می‌کند.تولید هیترهای گاز، که دمای گاز ورودی را افزایش می‌دهد، یکی دیگر از محصولات فناورانه این شرکت دانش‌بنیان است. این شرکت همچنین در اجرای پروژه‌های بین المللی از جمله در عراق مشارکت داشته است.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار علمی فناوری

علمی فناوری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، الگوریتم مذکور با بررسی سیگنال‌های مغزی افراد درک می‌کند که اکثر اشخاص چه چهره‌هایی را جذاب و زیبا تلقی می‌کنند و بر همین اساس چهره‌هایی می‌آفریند که از نظر عموم مردم جذاب و زیبا باشند. این سیستم با دریافت ت...
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص رمزارزها تاکید کرد برای هدایت دولت در اخذ تصمیمات کاربردی در حوزه رمزارزها و رمز پول ملی، تقسیم کار صورت گرفته است.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» محققان "دانشگاه کورتین" استرالیا در مطالعه اخیرشان بزرگترین بازمانده ابرنواختر را کشف کردند.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» محققان با استفاده از یک کاوشگر زیر آبی پیشرفته موفق شدند ۲۰ سال داده را به یک پویانمایی خیره کننده تبدیل کنند.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی دانشجویی کارآفرینی دانشگاه الزهرا، کارگاه آنلاین ساخت کیف چرمی برگزار می کند.
علمی فناوری
با هدف انسجام­ بخشی، ایجاد هماهنگی و وحدت رویه برگزار شد:
«خبرگزاری ایسنا» نخستین جلسه کارگروه پشتیبانی و نظارت بر انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تهران به ریاست دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و با حضور اعضای این کارگروه برگزار شد.
علمی فناوری
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی مطرح کرد
«خبرگزاری ایسنا» مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه گل جالیز در بیماران دیابتی مصرف آن باعث کاهش قند خون می‌شود، بیان کرد: این گیاه التهاب روده را برطرف می‌کند.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی مکاترونیک دانشگاه شهید بهشتی، دوره مجازی آموزش فتوشاپ برگزار می‌کند.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی دانشجویی روانشناسی دانشگاه خوارزمی، کارگاه آموزشی «انتخاب رویکرد در روان درمانی» را برگزار می‌کند.
علمی فناوری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مرکز مانیتورینگ پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول صبح امروز یکشنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۹ با حضور ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، مدیرعامل و مدیران ارشد همراه اول و پلت...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است