مهمترین خبرها با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند به‌طور خودکار از بین هزاران خبر استخراج شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

مهمترین اخبار علمی فناوری در صدر رسانه ها


سه شنبه 19 آذر - 20:25
«خبرگزاری ایسنا» دانشگاه شهید بهشتی ضمن تسلیت درگذشت دکتر محمدرضا مشکانی، استاد فقید دانشکده علوم ریاضی این دانشگاه از برگزاری مراسم تشییع او در روز چهارشنبه، ۲۰ آذر خبر داده است.
سه شنبه 19 آذر - 20:13
در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علامه و دانشگاه چین عنوان شد
«خبرگزاری ایسنا» در نشست مشترک رؤسای دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه مطالعات بین المللی چین، تفاهم نامه همکاری های مشترک میان طرفین به امضاء رسید.
سه شنبه 19 آذر - 19:57
در دانشگاه علامه انجام می‌شود
«خبرگزاری ایسنا» چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای پایان نامه روز شنبه، ۲۳ آذر در پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.
سه شنبه 19 آذر - 18:49
«خبرگزاری ایسنا» محققان کره جنوبی موفق به تولید یک لنز تماسی واقعیت افزوده رباتیک شده‌اند که می‌تواند کاربردهای وسیع‌تری را برای لنزهای تماسی فراهم کند.
سه شنبه 19 آذر - 16:58
«خبرگزاری ایسنا» معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول در یک نشست تخصصی، به تشریح پیش شرط‌های راه‌اندازی نسل ۵ تلفن همراه در ایران پرداخت.
سه شنبه 19 آذر - 16:37
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشگران ژاپنی اخیرا روشی نوین برای فیلتر کردن میکروپلاستیک‌ها از آب ارائه داده‌اند.
سه شنبه 19 آذر - 16:33
«خبرگزاری ایسنا» ششمین کنگره بین‌المللی پوشش‌های حمل‌ونقل، ترافیک و ایمنی، ۲۳ و ۲۴ آذرماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
سه شنبه 19 آذر - 16:19
«خبرگزاری ایسنا» یک شرکت ساخت ربات موسوم به "اسمال ربات کمپانی" موفق به ساخت یک ربات کشاورزی خودران شده است که می‌تواند با صاعقه‌های الکتریکی فقط علف‌های هرز را از بین ببرد.
سه شنبه 19 آذر - 16:18
در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی صورت گرفت
«خبرگزاری ایسنا» معاون پژوهشی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی از توانمندی محققان پژوهشگاه در تعیین میزان همخونی ماهیان مولد و تعیین والدهای مناسب برای تلاقی به منظور دستیابی به بیشترین عملکرد تولید خبر داد.
سه شنبه 19 آذر - 15:52
«خبرگزاری ایسنا» شرکت "بلو اوریجین"(Blue Origin) که متعلق به ثروتمندترین مردجهان یعنی "جف بزوس"(Jeff Bezos) است، امروز یک فضاپیما به فضا ارسال می‌کند.
سه شنبه 19 آذر - 15:33
«خبرگزاری ایسنا» آژانس فضایی اروپا اخیرا اعلام کرده است در سال ۲۰۲۵ اولین کاوشگر خود برای حذف زباله‌های فضایی را پرتاب خواهد کرد.
سه شنبه 19 آذر - 15:08
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد
«خبرگزاری ایسنا» دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این‌که قرار نیست شبکه ملی اطلاعات جایگزین اینترنت جهانی شود، گفت: این شبکه داده‌های ملی کشور را مدیریت می‌کند تا اگر اینترنت جهانی قطع شد، کشور با مشکل مواجه نشود.
سه شنبه 19 آذر - 15:00
«خبرگزاری ایسنا» کارگاه آموزش طب سنتی به عنوان یک طب کل‌نگر توسط انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.
سه شنبه 19 آذر - 14:44
در راستای انعقاد تفاهم‌نامه‌ای صورت می‌گیرد
«خبرگزاری ایسنا» دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان ایمیدرو در راستای اجرای فعالیت‌های مشترک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
سه شنبه 19 آذر - 14:42
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی روابط بین‌الملل دانشگاه تهران و مرکز مطالعات بین المللی این دانشگاه کارگاه نگارش علمی برگزار می‌کنند.
سه شنبه 19 آذر - 14:35
«خبرگزاری ایسنا» انتخابات شورای مرکزی کانون دانشجویی وحدت دانشگاه تهران برگزار شد.
سه شنبه 19 آذر - 13:20
«خبرگزاری ایسنا» کمپین آگاهی‌بخشی ایدز به منظور ایجاد آگاهی بیشتر درباره این بیماری در جامعه،توسط انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است.
سه شنبه 19 آذر - 13:02
اولین سایت کمپوست انسانی افتتاح خواهد شد
«خبرگزاری ایسنا» یک استارتاپ آمریکایی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۱ یک سایت کمپوست انسانی افتتاح کند تا جنازه مردگان را به روش سازگارتری با محیط زیست به خاک تبدیل کند.
سه شنبه 19 آذر - 12:54
«خبرگزاری ایسنا» رقابت میان پهپادها در قالب "لیگ پهپادها" در حال برگزاری است که جایزه آن یک میلیون تومان پول نقد اعلام شده است.
سه شنبه 19 آذر - 12:31
«خبرگزاری ایسنا» شرکت اپل برای اولین بار اعلام کرده که قرار است به صورت رسمی در نمایشگاه بین‌المللی "سی‌ئی‌اس"(CES) حضور یابد، هرچند که حضوری کمرنگ خواهد بود و شامل رونمایی از هیچ محصول جدیدی نیست.
سه شنبه 19 آذر - 12:30
دبیر شورای انقلاب فرهنگی در واکنش به آخرین تصمیمات اصلاح شیوه‌نامه جدید انضباطی:
«خبرگزاری ایسنا» دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آخرین وضعیت اصلاح شیوه‌نامه انضباطی دانشجویان گفت: شورا به دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های جزئی و اجرایی ورود پیدا نمی‌کند. اما مطالبات دانشجویی در خصوص شیوه‌نامه جدید انضباطی را انتقال دادیم.
سه شنبه 19 آذر - 12:22
«خبرگزاری ایسنا» رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی با اشاره به اینکه کشور ما از نظر مخاطرات طبیعی رتبه سوم در دنیا را دارد، گفت: سازمان زمین شناسی با توجه به زلزله خیز بودن شمال کشور پتانسیل ایجاد سونامی در دریای خزر را بررسی کرده است.
سه شنبه 19 آذر - 11:30
با حضور وزیر علوم صورت می‌گیرد
«خبرگزاری ایسنا» دبیر جشنواره جوان خوارزمی از برگزاری بیست‌ویکمین دوره این جشنواره در روز یکشنبه ۲۴ آذرماه خبر داد و گفت: جشنواره جوان خوارزمی طرح محور است و تنها به بررسی طرح‌هایی می‌پردازد که اجرا شده باشند و نتایج ارزنده آن‌ها کاملا مشخص و شفاف باشد.
سه شنبه 19 آذر - 11:16
«خبرگزاری ایسنا» در حالی که مسوولان ارتباطی از عملکرد شبکه ملی اطلاعات در زمان قطعی اینترنت دفاع می‌کنند، کاربران و کسب‌وکارها هنوز هم نگران هستند که قطعی چندروزه اینترنتی مقدمه‌ای برای قطع همیشگی با ارتباطات بین‌الملل باشد و برخی اظهارنظرها نیز بعضا به این...
سه شنبه 19 آذر - 10:54
«خبرگزاری ایسنا» در سال ۲۰۱۹، باتری‌های گوناگونی ابداع و ارائه شده‌اند که کارآیی‌های قابل توجهی دارند و می‌توانند عملکرد ابزار خود را بهبود ببخشند.
سه شنبه 19 آذر - 10:13
«خبرگزاری ایسنا» محققان یکی از شرکت‌های فناور با دستیابی و تجاری‌سازی نانوپوشش‌های زیرکونیوم قرار است این فناوری را در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی رنگ و رزین معرفی کنند.
سه شنبه 19 آذر - 09:39
با تلاش محققان دانشگاهی عرضه شد
«خبرگزاری ایسنا» گروهی از محققان دانشگاهی حسگری برای شناسایی و اندازه‌گیری فلزات سنگین از منابع آب عرضه کردند که به گفته آنها این حسگر که مبتنی بر تلفن‌های همراه است، می‌تواند به مدت ۱۵ دقیقه ۳ نوع فلز سنگین موجود در آب را در غلظت‌های پایین شناسایی کند.
سه شنبه 19 آذر - 09:30
«خبرگزاری ایسنا» ۲۲ نوامبر شرکت "تسلا" از نخستین وانت برقی خود رونمایی کرد، اما مراسم رونمایی این خودرو چندان بی‌حاشیه هم نبود؛ چرا که در این مراسم تسلا به منظور تست استحکام این خودرو آزمایشی انجام داد که به نوعی به شرمندگی مدیرعامل این شرکت در مقابل حاضرین...
سه شنبه 19 آذر - 09:19
«خبرگزاری ایسنا» کارت‌ شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال ۹۸ از امروز سه‌­شنبه ۱۹ آذر ماه بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.
سه شنبه 19 آذر - 08:42
«خبرگزاری ایسنا» کانون فیلم ‌و عکس و کانون کتاب‌ و کتاب‌خوانی دانشگاه علامه طباطبایی فیلم سینمایی "آن بیست‌وسه نفر" را اکران می‌کند.
سه شنبه 19 آذر - 08:40
«خبرگزاری ایسنا» گروه دوست‌داران محیط زیست دانشگاه صنعتی شریف، نشست "جای محیط زیستی‌ها در زمین بازی توسعه پایدار" را برگزار می‌کند.
سه شنبه 19 آذر - 08:40
به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود:
«خبرگزاری ایسنا» مجمع عمومی اتحادیه انجمن‌های علمی ـ دانشجویی مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی، نفت و پلیمر دانشگاه‌های سراسر کشور، به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
سه شنبه 19 آذر - 08:37
«خبرگزاری ایسنا» همایش بررسی مزایا و مشکلات "سنگ‌های تزیینی،نما و ساختمانی" به همت انجمن علمی دانشجویی دانشکده معدن، کمیته مهندسی معدن، کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی، کمیته صنعت، معدن، تجارت و کانون فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود....
سه شنبه 19 آذر - 01:45
/هوش مصنوعی و جایگاه آن در ایران/
«خبرگزاری ایسنا» حرف مشترک تعدادی از دانشجویان هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی شریف این است که خبری از سفارش پروژه از سوی نهادهای دولتی نیست، فضای اشتغال مناسب است و از سطح آموزش دروس این گرایش در دانشگاه شریف نسبتا راضی هستند.
سه شنبه 19 آذر - 01:15
با تلاش پژوهشگران آلمانی؛
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشگران آلمانی طی آزمایشی موفق شدند نحوه شکل‌گیری زبان را شبیه‌سازی کنند و تصویر ملموس‌تری از آن ارائه دهند.
سه شنبه 19 آذر - 00:30
رئیس دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه علم و صنعت میزان تخصیص بودجه دانشگاه علم و صنعت را حدود ۵۴ درصد عنوان کرد و گفت: تمام تلاش ما این است که اعتبارات سال ۹۹ به گونه‌ای باشد که بتوانیم برنامه‌های راهبردی دانشگاه را اجرا کنیم.
سه شنبه 19 آذر - 10:13
«خبرگزاری ایسنا» مرکز ملی فضای مجازی رفع فیلتر تلگرام را تکذیب کرد.
 
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است