مهمترین خبرها با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند به‌طور خودکار از بین هزاران خبر استخراج شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

مهمترین اخبار علمی فناوری در صدر رسانه ها


یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:31اجرای طرح پژوهشی«تهیه جامع مدیریت پسماند شهرستان زاهدان»
«خبرگزاری ایسنا» طرح پژوهشی«تهیه جامع مدیریت پسماند شهرستان زاهدان» توسط معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی استان سیستان و بلوچستان انجام می‌شود.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:43لزوم ارتقاء ارتباط استاد و دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی
معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ارتباط استاد و دانشجو باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتقاء یابد، گفت: یکی از مسائل مهم در این زمینه موضوع اخلاق حرفه‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:30نظام نامه آموزش صلاحیت حرفه‌ای به زودی ابلاغ می‌شود
سرپرست دفتر صلاحیت حرفه‌کاربردیای دانشگاه علمی کاربردی:
«خبرگزاری ایسنا» دکتر ضیایی مهر سرپرست دفتر صلاحیت حرفه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی گردهمایی معاونان آموزشی و کارشناسان نظارت و ارزیابی دانشگاه که به میزبانی واحد استانی آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: نظام نامه آموزش صلاحیت حرفه ای به زودی ابلاغ خواهد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:45دانشگاه شهید چمران میزبان نهمین جشنواره دانشگاهی "حرکت"
«خبرگزاری ایسنا» نهمین جشنواره دانشگاهی انجمن‌های علمی دانشجویی «حرکت» امروز، دهم اردیبهشت‌ماه در تالار و سرسرای دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز گشایش یافت.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:46دستورالعمل کاهش آلاینده‌های سمی در اتحادیه اروپا تصویب شد
«همشهری آنلاین» طبق قوانین جدید اتحادیه اروپا که اخیرا تصویب شده از این پس نیروگاه‌های برق در این قاره ملزم به کاهش میزان تولید آلاینده‌های سمی از قبیل اکسید نیتروژن هستند.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:51ثبت بیش از ۲ هزار زلزله در فروردین‌ماه ۹۶
از سوی مرکز لرزه نگاری اعلام شد؛
«خبرگزاری مهر» شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در فروردین ماه بیش از ۲ هزار زمین‌لرزه را ثبت کردند.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:21تشخیص بیماری نقاش مشهور پس از ۲۰۰ سال
«همشهری آنلاین» نقاش مشهور اسپانیایی، فرانچسکو گویا در سن ۴۶ سالگی به بیماری مرموزی مبتلا شده و شنوایی‌اش را از دست داد، بیماری که متخصصان به تازگی به دلیل بروز آن پی برده‌اند.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:54دختری که در شبانه‌روز فقط 90 دقیقه می‌خوابد!
آشنایی با یک سندروم عجیب
«خبرگزاری ایسنا» هیسکو دختر سه ساله کانادایی است که به سندروم آنجلمن مبتلاست و فقط 90 دقیقه در شبانه‌روز می‌خوابد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:11رشد کمیت تولید علم کشور به ۱۵.۳ درصد رسید/ بالاترین نرخ رشد کمیت
ایران پیشتاز در رشد کمیت تولید علم؛
«خبرگزاری مهر» سرپرست (ISC) گفت: میزان رشد کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی برابر با ۱۵.۳ درصد است و در بین ۲۵ کشور برتر تولید کننده کمیت علم دنیا رتبه نخست دنیا را در اختیار داریم.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:55بازسازی خودروی ساخت سال ۱۹۱۷ با موتور الکتریکی
به مناسبت ۱۰۰ سالگی فعالیت؛
«خبرگزاری مهر» یک شرکت تولید کننده خودرو قصد دارد قدیمی ترین اتومبیل تولیدی خود را بازسازی کند. قرار است خودروی مذکور مجهز به پیشرفته ترین فناوری های این کارخانه شود.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:59جزئیات ماهواره مخابراتی «ناهید ۲»/ قابلیت برقراری ارتباط تلفنی
رئیس پژوهشگاه فضایی تشریح کرد؛
«خبرگزاری مهر» رئیس پژوهشگاه فضایی ایران ویژگیهای ماهواره مخابراتی «ناهید ۲» را که قرار است تا سال ۹۷ به فضا پرتاب شود تشریح کرد و گفت: این ماهواره قابلیت برقراری ارتباط تلفنی بین دو نقطه زمین را دارد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:12چاپ شیشه‌ با کمک چاپگر سه‌بعدی
«همشهری آنلاین» چاپ سه‌بعدی به درجه‌ای از پیشرفت دست یافت‌است که امروزه امکان چاپ مجسمه‌های کوچک و ظریف شیشه‌ای با کمک این ابزار فراهم شده‌است،‌قابلیتی که در آینده می‌تواند برای تولید لنزهای دوربین گوشی‌های هوشمند یا دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای به کار گرفته‌ش...
یکشنبه 10 اردیبهشت - 13:09طرح تحول آموزش بارقه امیدی برای دانشجویان و اعضای هیات علمی ایجاد کرده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به بسته‌های آموزشی طرح تحول آموزش گفت: باید این کار به شدت دنبال شود چراکه موضوع تحول آموزش بارقه امیدی برای اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد کرده است.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 13:11۳۰ آوریل،زادروز شاهزاده ریاضیدانان
«خبرگزاری ایسنا» کارل فریدریش گاوس‏(Carl Friedrich Gauss )ریاضیدان آلمانی در روز ۳۰ آوریل ۱۷۷۷ به دنیا آمد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:50ارائه مدلی برای مراکز خدمات شناختی در کلینیک «مغز و شناخت»
خرازی:
«خبرگزاری مهر» دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی گفت: هدف از ایجاد کلینیک مغز و شناخت تدوین خطوط راهنما و پروتکل‌های مداخلات شناختی و ارائه مدلی برای مراکز خدمات شناختی است.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:46پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشجو می‌پذیرد
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانشجو می‌پذیرد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:41خسوف کامل خورشید را روی این تمبر حساس ببینید!
«خبرگزاری مهر» اداره پست آمریکا به مناسبت خسوف کامل خورشید که تابستان امسال اتفاق می افتد، تمبری منتشر کرده که با گرمای انگشت روند خسوف را برای بیننده نمایش می دهد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:37زمان رونمایی از پلی استیشن ۵ مشخص شد
«خبرگزاری مهر» یک شرکت تولید کننده کنسول های بازی در حال طراحی و تولید نسل جدید کنسول بازی ویدئویی خود یعنی پلی استیشن است و آن را در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی در دسترس علاقمندان قرار می دهد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:29تکلیف استانها در تولید محتوای بومی فضای مجازی تعیین شد
معاون وزیر ارتباطات خبر داد؛
«خبرگزاری مهر» معاون وزیر ارتباطات از تعیین تکلیف برای هر استان در تولید محتوای بومی خبر داد و گفت: هر استان باید متناسب با ظرفیت فناوری اطلاعات خود، در توسعه اقتصاد این بخش و تولید محتوا نقش داشته باشد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:28«چالش‌های فرهنگ دانشگاهی درایران» بررسی می‌شود
«خبرگزاری ایسنا» به همت جهاددانشگاهی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و با همکاری مرکز سپهراندیشه سازمان جهاد دانشگاهی تهران و اداره کل مطالعات ‌فرهنگی جهاددانشگاهی؛ دومین نشست از سلسله نشست‌های علمی«درجستجوی فرهنگ دانشگاهی» روزهای یکشنبه 10 و دوشنبه 11 ا...
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:11اصلاحات جدید دفترچه دکتری اعلام شد/انتخاب رشته بیش از 21 هزار داوطلب
«خبرگزاری ایسنا» مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار اصلاحات جدید دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 96 خبر داد و گفت: داوطلبان تا روز چهارشنبه، 13 اردیبهشت‌ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب 50 کد رشته محل اقدام کنند.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:11اصلاحات جدید دفترچه دکتری اعلام شد
«خبرگزاری ایسنا» مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار اصلاحات جدید دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 96 خبر داد و گفت: داوطلبان تا روز چهارشنبه، 13 اردیبهشت‌ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب 50 کد رشته محل اقدام کنند.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 05:24"فیس‌اپ" چطور کار می‌کند؟
بررسی اپلیکیشن محبوب این روزها؛
«خبرگزاری ایسنا» مدتی است اپلیکیشن جالبی بنام "فیس‌اپ" بیشتر کاربران گوشی‌های هوشمند حتی چهره‌های معروف را درگیر خود کرده است؛ حال سوالی که ایجاد می‌شود این است که کارکرد این برنامه چگونه است و فیس اپ با چه مکانیزمی ما را پیر، جوان، زن یا مرد می‌کند؟
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:03پیشرفت در حوزه سلول‌های بنیادی، تضمین‌کننده آینده پزشکی ایران
«خبرگزاری ایسنا» دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی تاکید دارد که برای تضمین آینده پزشکی ایران ناگزیر از پیشرفت در زمینه سلول‌های بنیادی و علوم نوین پزشکی هستیم.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 10:54ناسا بی‌لباس ماند
«همشهری آنلاین» نتایج بررسی‌های جدید که توسط سازمان دولتی انجام گرفته نشان می‌دهد نسل بعدی لباس‌های فضانوردی ناسا که به OCSS مشهورند، تا مارس ۲۰۲۱ آماده نمی‌شوند و این پنج ماه پس از تاریخ تعیین شده برای آغاز ماموریت سرنشین‌دار فضاپیماهای اوریون و SLS است. ...
یکشنبه 10 اردیبهشت - 10:53دوره آموزشی مدیریت فرایندهای کسب و کار برگزار می شود
در دانشگاه خوارزمی؛
«خبرگزاری مهر» دوره آموزشی مدیریت فرایندهای کسب و کار توسط نماینده ABPMP در ایران امروز در دانشگاه خورازمی برگزار می شود. 
یکشنبه 10 اردیبهشت - 10:52تفاهم‌نامه توسعه خوشه صنعتی استان آذربایجان شرقی امضا شد
«خبرگزاری ایسنا» تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ و استانداری آذربایجان شرقی با هدف انسجام‌بخشی به فعالان صنایع نفت و گاز و توسعه خوشه صنعتی استان آذربایجان شرقی منعقد شد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 10:26«موافقت‌نامه پاریس» تعارض جدی با قانون اساسی و منافع ملی کشور دارد
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیـرکبیـر خطاب به ابتکار:
«خبرگزاری فارس» انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیـرکبیـر در نامه‌ای به رئیس سازمان حفاطت محیط زیست تاکید کرد: «موافقت‌نامه پاریس» تعارض جدی با قانون اساسی و منافع ملی کشور دارد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 10:13اعطای اعتبار علمی پژوهشی به فصلنامه «آینده‌پژوهی مدیریت»
«خبرگزاری ایسنا» فصلنامه «آینده‌پژوهی مدیریت» وابسته به دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از کمیسیون نشریات علمی کشور، رتبه علمی پژوهشی کسب کرد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:42پیوند سر روی موشها انجام شد
توسط چینی ها ؛
«خبرگزاری مهر» محققان چینی ادعا می کنند با همکاری یک جراح ایتالیایی، عمل جراحی پیوند سر را در موش ها به طور موفقیت آمیز انجام داده اند.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:39ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای جلوگیری از واردات واکسن‌ طیور
«خبرگزاری ایسنا» رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: «سرمایه‌داران بخش خصوصی»، «دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف از جمله بیولوژیک» و نیز «تجربه نزدیک به یک قرن موسسه رازی»، ظرفیت‌هایی است که باید در جهت توسعه صنعت تولید مواد بیولوژیک به ویژه واکسن در ...
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:36ابداع فناوری جدید برای عکسبرداری از داخل بتن
کمک به کشف خوردگی در سازه؛
«خبرگزاری مهر» محققان از ابداع فناوری تازه ای برای تصویربرداری خبر می دهند که تهیه تصویر از داخل بتن را ممکن می کند. مهم ترین مزیت این دستاورد کشف سریع خوردگی در سازه های فلزی است.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:33کشتی تفریحی که بی صدا در دریا حرکت می کند
«خبرگزاری مهر» یک شرکت موفق به تولید کشتی تفریحی تازه ای شده که تا سرعت ۹ گره دریایی بدون کوچک ترین سروصدایی در آب حرکت می کند.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:33دفترچه سئوالات آزمون ارشد منتشر شد/ انتشار کلید سئوال‌ها 13 اردیبهشت
«خبرگزاری ایسنا» سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به انتشار دفترچه سئوالات آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ کرد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:28کامیون نیمه خودران برقی شهریور می آید
الون ماسک خبر داد:
«خبرگزاری مهر» شرکت تسلا سازنده خودروهای برقی از عرضه اولین کامیون برقی نیمه خودران این شرکت تا شهریور ماه خبر داده است.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 12:14حذف برخی کد رشته‌های مقطع دکتری دانشگاه آزاد/ مدرک دانش آموختگان رشته‌های مجاز تأیید می‌شود
«عرش نیوز» معاون ‌آموزشی وزیر علوم درباره تأیید استعلام مدارک دانش آموختگان سال‌های گذشته دانشگاه آزاد، گفت: مدرک همه دانش آموختگان این دانشگاه که در رشته‌های دارای مجوز وزارت علوم تحصیل کرده باشند تأیید می‌شود.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:23ارائه ایده‌های نوین صنایع غذایی مؤسسه تحقیقات تغذیه‌
«خبرگزاری ایسنا» ایده بازار غذا در روز 19 اردیبهشت ماه در مؤسسه تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برگزار می‌شود.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:39رونمایی از هک نشدنی‌ترین گوشی هوشمند جهان توسط مک آفی / عکس
«خبرآنلاین» آیا گوشی موسوم به «John McAfee Privacy Phone» ساخت آقای مک آفی، مؤسس ضدویروس مشهور، ضد هک‌ترین گوشی جهان است؟
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:11لکه‌های خورشیدی را رصد کنید
در هفته پیش رو؛
«خبرگزاری مهر» مدیر انجمن نجوم اهواز اظهار داشت: می توان در مدت زمان چند روز آینده لکه های خورشیدی را با فیلتر مخصوص رصد کرد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:05برگزاری فستیوال تخصصی نوآوری‌های صنعت تجهیزات پزشکی در خردادماه
«خبرگزاری ایسنا» رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران از برگزاری هفتمین فستیوال بازار دارایی فکری و دومین فستیوال تخصصی نوآوری‌های حوزه تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: این رویداد در خردادماه امسال برگزار می‌شود.
شنبه 09 اردیبهشت - 13:52شارژ باتری موبایل با نور
«خبرگزاری مهر» محققان مشغول ساخت باتری هستندکه می تواند با نور خود را شارژ کند.
شنبه 09 اردیبهشت - 15:55ساخت پهپاد برای جستجو در قمر زحل
«خبرگزاری ایسنا» محققان موفق به توسعه یک هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) شدند که به زودی می‌تواند آسمان و سطح قمر زحل، "تیتان" را مورد بررسی قرار دهد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 08:08راه‌اندازی شهر دانش بین‌المللی در پردیس کیش
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه تهران، از راه‌اندازی شهر دانش بین‌المللی در پردیس کیش این دانشگاه خبرداد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 07:55دانشگاه فردوسی، میزبان بیست‌ودومین المپیاد علمی دانشجویی
«خبرگزاری ایسنا» مسؤول برگزاری المپیادهای علمی دانشگاه فردوسی مشهد از برگزاری بیست‌ودومین المپیاد نیمه‌متمرکز علمی دانشجویی قطب سه کشور با حضور 400 داوطلب از 14 تا 15 اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 07:55آغاز به‌کار جشنواره فرصت‌های شغلی "روشنا" در دانشگاه علامه
«خبرگزاری ایسنا» مراسم افتتاح چهارمین جشنواره فرصت‌های شغلی "روشنا" با حضور جمعی از مدیران، استادان و دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی و شرکت‌های حاضر در جشنواره، در محل سالن آمفی‌تئاتر دانشکده مدیریت و حسابداری این دانشگاه برگزار شد.
شنبه 09 اردیبهشت - 14:16قیمت سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل نصف شد
«خبرگزاری مهر» ایرانسل قیمت سیم کارت‌های دائمی خود را تا ۵۰ درصد کاهش داد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 13:15ساخت ماشین زمان روی کاغذ ممکن شد!
«آخرین نیوز» فیزیکدانان ادعا می‌کنند که ساخت مدل ریاضی یک ماشین زمان امکان‌پذیر است. این ماشین زمان جعبه‌ای است که می‌تواند در فضا و زمان به عقب و جلو حرکت کند.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 10:57عرضه جهانی ۳۴۷.۴ میلیون موبایل در فصل اول ۲۰۱۷
«خبرآنلاین» بازار جهانی عرضه موبایل (گوشی‌های هوشمند و گوشی‌های فیچری) در فصل اول 2017 با 4.3 درصد رشد به رقم 347.4 میلیون گوشی رسید.
شنبه 09 اردیبهشت - 13:39ساخت کلیدی که کپی شدنی نیست
با چاپ 3 بعدی محقق شد
«خبرگزاری ایسنا» یک کمپانی سوئیسی موفق به ساخت کلیدی شده که تهیه کپی از آن غیر ممکن است.
شنبه 09 اردیبهشت - 22:12کمان‌های طلایی خورشید در فیلم ناسا
«خبرگزاری ایسنا» ناسا فیلم کوتاهی از میدان‌های مغناطیسی خورشید منتشر کرده است.
شنبه 09 اردیبهشت - 19:53بالا رفتن از پله‌ها بیشتر از قهوه انرژی‌زا است
«همشهری آنلاین» دانشمندان می‌گویند بالا و پایین رفتن از پله‌ها حتی به مدت کوتاه می‌تواند بیشتر از نوشیدن قهوه می‌تواند باعث احساس سرزندگی شود.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 07:22چرا برای سرماخوردگی نباید آنتی‌بیوتیک مصرف کرد
«خبرگزاری فرهنگ» یک مسئول سازمان غذا و دارو درباره سرماخوردگی‌ها و منع مصرف آنتی‌بیوتیک توصیه‌هایی ارائه کرد.
شنبه 09 اردیبهشت - 18:46رونمایی شبکه علمی اطلاعات کشور در آینده نزدیک
وزیر علوم خبرداد
«خبرگزاری ایسنا» وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در اولین نشست شورای مدیران این وزارت در سال جدید ، از رونمایی شبکه علمی اطلاعات کشوردر آینده نزدیک خبرداد.
شنبه 09 اردیبهشت - 17:53حمایت بیش از 10 میلیارد ریالی از طرح‌های جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی
رئیس اداره ارزیابی طرح های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک خبرداد
«خبرگزاری ایسنا» رئیس اداره ارزیابی طرح های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) از حمایت 10 میلیاردی طرحها در حوزه صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی خبرداد.
شنبه 09 اردیبهشت - 17:49ارائه برخی رشته‌ها به‌صورت مجازی در سال تحصیلی آینده
معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران در نشست خبری عنوان کرد؛
«خبرگزاری ایسنا» معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با تشریح برنامه‌های این دانشگاه به مناسبت دهه سرآمدی آموزش، از تجلیل از 27 استاد نمونه آموزشی و 9 استاد بازنشسته این دانشگاه در روز 11 اردیبهشت‌ماه خبر داد.
شنبه 09 اردیبهشت - 17:27نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد
«خبرگزاری ایسنا» نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با موضوع «کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران» در سالن اجتماعات ساختمان نظری این دانشگاه برگزار شد.
شنبه 09 اردیبهشت - 16:40اولویت‌های حوزه آموزش دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد
«خبرگزاری ایسنا» معاون آموزشی وزارت بهداشت دستاوردهای برنامه تحول و نوآوری در دانشگاه ها را مناسب دانست و گفت:‌ماموریت گرایی و استقرار کامل آمایش سرزمینی،‌ دو اولویت حوزه آموزش دانشگاههای علوم پزشکی در کشور است.
شنبه 09 اردیبهشت - 16:25همکاری‌های علمی و فناوری ایران و تونس گسترش می‌یابد
«خبرگزاری ایسنا» نشست مشترک بررسی همکاری‌های علمی و فناوری ایران و تونس با حضور دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم کشورمان و نورالدین سالمی معاون اجرایی وزیر آموزش عالی تونس امروز در محل وزارت علوم برگزار شد.
شنبه 09 اردیبهشت - 15:58زمان مجدد ثبت نام آزمون ارشد علوم پزشکی اعلام شد
«خبرگزاری ایسنا» فرصت مجدد ثبت نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی تاریخ 7 تا 8 خرداد اعلام شد.
شنبه 09 اردیبهشت - 15:30گرمای جهانی اقیانوس‌ها را سمی‌تر می‌کند
«همشهری آنلاین» کارشناسان محیط زیست هشدار می‌دهند که گرمای جهانی موجب سمی‌تر شدن اقیانوس‌ها شده است.
شنبه 09 اردیبهشت - 15:16روحانی بازنده بزرگ مناظره نخست/ عدم تسلط رئیس‌جمهور به اوضاع کشور
یادداشت/ قاسم جعفری
«خبرگزاری فارس» بازنده بزرگ روحانی است، به علت عدم تسلط به اوضاع کشور و اثبات این مساله که بی جهانگیری بسیار کم می‌آورد اتفاقا اینجا برای جلب صادقانه آرا آمده و این تظاهر به امساک نفس پسندیده نیست، مگر آن که بپذیریم خود او هم از شرایط قانع شده که رای ندارد...
شنبه 09 اردیبهشت - 15:03ضرورت هدایت بخش خصوصی به سمت فعالیت‌های بین‌المللی توسعه علم‌وفناوری
در کمیسیون نخبگان شورای انقلاب فرهنگی تاکید شد
«خبرگزاری ایسنا» وضعیت اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مقایسه با کشورهای دیگر در شصت‌وسومین جلسه کمیسیون نخبگان و آینده‌نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.
شنبه 09 اردیبهشت - 15:01وزارت علوم کانون فعالیت و برنامه‌ریزی برای علم و دانش است
«خبرگزاری ایسنا» قائم مقام وزیر علوم در جلسه ای که با هدف تببین اهداف و ماموریت های وزارت علوم و تکالیف و حقوق کارکنان تازه استخدام برگزار شده بود گفت: وزارت علوم کانون فعالیت و برنامه ریزی برای علم و دانش است.
شنبه 09 اردیبهشت - 15:00روبات‌های پلیس در ١٦ شهر دنیا به کار گرفته می‌شوند
«همشهری آنلاین» شرکتی نوپا در "سیلیکون ولی" روبات‌های پلیسی ساخته که مجهز به حسگرهای مختلف هستند و در ١٦ شهر به کار گرفته می‌شوند.
شنبه 09 اردیبهشت - 14:51نمایشگاه سلامت در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود
«خبرگزاری ایسنا» به مناسبت بزرگداشت هفته سلامت، نمایشگاه سلامت با شعار "زندگی سالم با نشاط و امید" در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.
شنبه 09 اردیبهشت - 14:44سمینار فرآیندهای کسب و کار برگزار می‌شود
فردا در دانشگاه خوارزمی
«خبرگزاری ایسنا» سمینار فرآیندهای کسب و کار فردا(یکشنبه) در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود.
شنبه 09 اردیبهشت - 14:39سازندگان پرینترهای سه بعدی ایرانی با هم رقابت می کنند
«خبرگزاری مهر» رقابت شرکتهای حوزه ساخت پرینتر های ۳بعدی با ۱۷ دستگاه چاپگر سه بعدی ایرانی از فردا ۱۱اردیبهشت ماه در نخستین جشنواره چاپ سه بعدی آغاز می شود.
شنبه 09 اردیبهشت - 14:38ساخت آجرهای مریخی با استحکام باورنکردنی
«همشهری آنلاین» محققان آمریکایی می‌گویند آجرهایی که با استفاده از خاک سیاره مریخ ساخته شوند،‌استقامتی بیشتر از بتون آرمه خواهند داشت.
شنبه 09 اردیبهشت - 14:2829 آوریل،زادروز "هارولد یوری" شیمیدان آمریکایی
«خبرگزاری ایسنا» "هارولد کلایتون یوری" (Harold Clayton Urey) شیمی‌دان آمریکایی بود که در تاریخ 29 آوریل 1893 در شهر واکرتون ایالت ایندیانا واقع در ایالت متحده آمریکا متولد شد.
شنبه 09 اردیبهشت - 14:18سومین سمینار یک روزه ژئوفیزیک اکتشافی نفت برگزار می شود
«خبرگزاری مهر» در راستای گسترش دانش پژوهش و فناوری ژئوفیزیک،سومین سمینار یک روزه ژئوفیزیک اکتشافی نفت برگزار می شود.
شنبه 09 اردیبهشت - 13:52حمل محموله سری ارتش آمریکا توسط "اسپیس‌ایکس"
فردا انجام می‌شود
«خبرگزاری ایسنا» شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس فردا(یکشنبه) اقدام به پرتاب یک محموله سری برای ماهواره‌های نظامی ارتش آمریکا خواهد نمود.
شنبه 09 اردیبهشت - 13:47شبکه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در حوزه هوافضا ایجاد می‌شود
«خبرگزاری مهر» ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد دارد شبکه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در حوزه هوافضا را ایجاد کند.
شنبه 09 اردیبهشت - 13:46تبدیل زباله به کاشی در کارخانه بازیافت متحرک خورشیدی+تصاویر
«خبرگزاری ایسنا» مدیریت ضایعات یکی از بزرگ‌ترین مشکلات جهان امروز است و این مورد بخصوص برای کشورهایی که دسترسی به تجهیزات بازیافتی ندارند دشوارتر است. به همین منظور کارگاه معماری مینی‌وایز(Miniwiz) در تایوان با روشی خاص با این مشکل مقابله می‌کند.
شنبه 09 اردیبهشت - 13:37اولین کارگاه بین المللی پیشرفته علوم اعصاب ایران برگزار می شود
برای دانشجویان دکتری و پسا دکتری؛
«خبرگزاری مهر» اولین کارگاه بین المللی پیشرفته علوم اعصاب ۹ تا ۲۱ اردیبهشت ماه جاری در سالن جابربن حیان دانشگاه تربیت مدرس و سالن شهید رحیمی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:43دیگر نگران صداهای مزاحم نباشید +عکس
«الف» به تازگی گوشی طراحی شده که به وسیله آن شما دیگر سر و صدای خارج را نمی شنوید.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:27اگر در تلگرام ریپورت شده اید از این ربات کمک بگیرید
آموزش مراحل/
«الف» ربات @spambot به شما اعلام می کند چه زمانی از ریپورت تلگرام خارج خواهید شد.
شنبه 09 اردیبهشت - 21:14اولین ماموریت فوق سری اسپیس ایکس/سانسور تصاویر پرتاب ماهواره جاسوسی آمریکا
«خبرآنلاین» اسپیس ایکس و موشک فالکون ۹ آن را حالا همه در دنیا با پرتاب‌ها و فرود مجدد استیج اول آن روی سطح زمان یا سکوی شناور در دریا می‌شناسند. روز یکشنبه(۱۰ اردیبهشت) اما این شرکت قرار است اولین ماموریت سری را برای دولت آمریکا جهت پرتاب یک ماهواره جا...
شنبه 09 اردیبهشت - 15:12درآمد ۲۴.۷۵ میلیارد دلاری گوگل در فصل اول ۲۰۱۷
«خبرآنلاین» گوگل در فصل اول 2017 بیش از 24.75 میلیارد دلار درآمد نصیب سهامداران خود کرد که معادل 7.73 دلار به ازای هر سهم شد.
شنبه 09 اردیبهشت - 14:46فیلتر ویکی‌پدیا توسط دولت ترکیه بدون ذکر دلیل
«خبرآنلاین» مقامات ترکیه‌ای سایت ویکی‌پدیا را بدون اعلام دلیل، فیلتر کردند.
شنبه 09 اردیبهشت - 13:47مینی جی 6 ال‌جی می‌آید
«خبرآنلاین» نسخه مینی پرچم‌دار 2017 ال‌جی به‌زودی می‌آید.
شنبه 09 اردیبهشت - 18:10طراحی مدل ریاضی «ماشین زمان» با استفاده از نظریه نسبیت
«پارسینه» سفر در زمان مفهومی است که برای بسیاری از مردم دور و دراز و تخیلی به نظر می رسد. اکنون، یک استاد ریاضیات و فیزیک با کمک اعداد مدلی را ارائه کرده است که سفر در زمان را به یک امکان واقعی تبدیل کرده است.
شنبه 09 اردیبهشت - 16:42خیابان‌های زیرزمینی در آینده نزدیک+فیلم
«پارسینه» ایلان ماسک این بار هم با ایده ای جدید بر سر زبان ها افتاده است، ایده خیابان‌های چند‌طبقه ای که در حال پیوستن به واقعیت است. در این بخش به این ایده خواهیم پرداخت همراه ما باشید.
شنبه 09 اردیبهشت - 15:06همایش «جوانان انقلابی» برگزار می‌شود
با حضور سردار غیب‌پرور
«خبرگزاری فارس» همایش «جوانان انقلابی» به همرا تقدیر از فعالیت‌های برتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 09:37ایده بازار غذا ۱۹ اردیبهشت برگزار می شود
«خبرگزاری مهر» ایده بازار غذا نوزدهم اردیبهشت ماه در موسسه تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برگزار می شود.
شنبه 09 اردیبهشت - 14:14شارژ باتری موبایل با نور
«خبرگزاری فرهنگ» محققان مشغول ساخت باتری هستندکه می تواند با نور خود را شارژ کند.
شنبه 09 اردیبهشت - 14:19مینی جی 6 ال‌جی می‌آید +عکس
«الف» نسخه مینی پرچم‌دار 2017 ال‌جی به‌زودی می‌آید.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 07:47"فیس‌اپ" چطور کار می‌کند؟
«خبرگزاری فرهنگ» مدتی است اپلیکیشن جالبی بنام "فیس‌اپ" بیشتر کاربران گوشی‌های هوشمند حتی چهره‌های معروف را درگیر خود کرده است؛ حال سوالی که ایجاد می‌شود این است که کارکرد این برنامه چگونه است و فیس اپ با چه مکانیزمی ما را پیر، جوان، زن یا مرد می‌کند؟
شنبه 09 اردیبهشت - 14:11قیمت سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل نصف شد
«خبرگزاری فرهنگ» ایرانسل قیمت سیم کارت‌های دائمی خود را تا ۵۰ درصد کاهش داد.
شنبه 09 اردیبهشت - 17:44شبکه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در حوزه هوافضا ایجاد می‌شود
«خبرگزاری ایسنا» تفاهم‌نامه ایجاد و تجهیز شبکه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی بین ستاد هوایی و هوانوردی، معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش، صندوق کارآفرینی امید نهاد ریاست‌جمهوری و شبکه‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان به نمایندگی شرکت خلاقیت برتر به امضا رسید.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 11:37عرضه جهانی ۳۴۷.۴ میلیون موبایل در فصل اول ۲۰۱۷
«الف» بازار جهانی عرضه موبایل (گوشی‌های هوشمند و گوشی‌های فیچری) در فصل اول 2017 با 4.3 درصد رشد به رقم 347.4 میلیون گوشی رسید.
شنبه 09 اردیبهشت - 20:57پهپادی که سطح قمر زحل را شناسایی می‌کند
«خبرآنلاین» محققان موفق به توسعه یک هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) شدند که به زودی می‌تواند آسمان و سطح قمر زحل، "تیتان" را مورد بررسی قرار دهد.
یکشنبه 10 اردیبهشت - 02:44پهپادی که سطح قمر زحل را شناسایی می‌کند
«پارسینه» محققان موفق به توسعه یک هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) شدند که به زودی می‌تواند آسمان و سطح قمر زحل، "تیتان" را مورد بررسی قرار دهد.
 
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است