مهمترین خبرها با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند به‌طور خودکار از بین هزاران خبر استخراج شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

مهمترین اخبار علمی فناوری در صدر رسانه ها


سه شنبه 03 مهر - 19:19
در جلسه بررسی "امکان بازیافت پسماند و زباله‌های شهری استان اردبیل" عنوان شد
«خبرگزاری ایسنا» استاندار اردبیل بر بازیافت اصولی و بهداشتی زباله‌ تأکید و تصریح کرد: برای تمام مراحل تولید، تفکیک، جمع آوری و دفن زباله باید از شیوه‌های مدرن و به روز استفاده شود.
سه شنبه 03 مهر - 19:01
در دیدار طیبی با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مطرح شد
«خبرگزاری ایسنا» رئیس جهاد دانشگاهی با ابراز گلایه از برخوردهای سیاسی در کشور در حوزه‌های مختلف، گفت: در این شرایط نمی‌توانیم برای کشور یک برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم.
سه شنبه 03 مهر - 17:14
با انعقاد تفاهم‌نامه صورت گرفت
«خبرگزاری ایسنا» تفاهم‌نامه مشترک در زمینه پروژه پژوهش بین‌المللی دیرینه بین دانشگاه زنجان و دانشگاه هلسینکی فنلاند منعقد شد.
سه شنبه 03 مهر - 17:06
در جلسه شورای دانشگاه تصویب شد
«خبرگزاری ایسنا» در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، برنامه تفصیلی بالندگی و توانمندسازی اعضای هیأت علمی بررسی شده و به تصویب رسید.
سه شنبه 03 مهر - 17:04
توسط محققان دانشگاه "گلاسکو" میسر شد
«خبرگزاری ایسنا» محققان اسکاتلندی یک دستگاه ساختند که می‌تواند در عرض کمتر از دو دقیقه، وجود برخی بیماری‌های خاص را تشخیص دهد.
سه شنبه 03 مهر - 16:45
«خبرگزاری ایسنا» فراخوان سومین دوره "مسابقات علمی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی (3MT) از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی منتشر شد.
سه شنبه 03 مهر - 16:23
«خبرگزاری ایسنا» به گفته یک مقام رسمی "سازمان ملی فضایی چین"(CNSA)، چین قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ در مناطق قطب جنوب و قطب شمال ماه فرود آمده و اکتشاف کند.
سه شنبه 03 مهر - 16:00
«خبرگزاری ایسنا» مایکل عطیه ریاضیدان بزرگ قرن حاضر که لقب "عالیجناب"(sir) نیز به وی اعطا شده، ادعا می‌کند که یکی از شش مسئله غیرقابل حل ریاضی را حل کرده است.
سه شنبه 03 مهر - 15:45
دانشگاه‌های علوم پزشکی به استقبال سال جدید تحصیلی می‌روند
«خبرگزاری ایسنا» دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور به استقبال دانشجویان ورودی جدید با برنامه‌های متنوع و جذاب در قالب ستاد استقبال از دانشجویان ورودی جدید می‌روند.
سه شنبه 03 مهر - 15:25
در دانشگاه "ام.آی.تی" صورت گرفت
«خبرگزاری ایسنا» دانشمندان "ام.آی.تی" موفق شدند چگونگی انتشار گرمای سطح زمین در فضا را مدل‌سازی کنند.
سه شنبه 03 مهر - 15:08
دکتر ولایتی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس:
«خبرگزاری ایسنا» رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تلاش خواهیم کرد دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علم، دین و اعتقاد باشد.
سه شنبه 03 مهر - 15:05
«خبرگزاری ایسنا» رییس پارک علم و فناوری البرز دبیری کمیته پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار هفته پژوهش و فناوری استان البرز در سال جاری شد.
سه شنبه 03 مهر - 14:56
«خبرگزاری ایسنا» دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با اعلام خبر انتشار دومین فراخوان پذیرش مبادی معرفی شرکت‌های خلاق، گفت: رویدادها، جشنواره‌ها و برنامه‌های معتبر ملی و بین‌المللی مرتبط با حوزه فعالیت برنامه توسعه زی...
سه شنبه 03 مهر - 14:56
«خبرگزاری ایسنا» «همایش ملی بین المللی سازی آموزش و پژوهش در ایران» فردا چهارشنبه چهارم مهرماه جاری در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.
سه شنبه 03 مهر - 14:52
«خبرگزاری ایسنا» دکتر کریم واعظ زاده استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و از پایه گذاران اصلی رشته جراحی در استان فارس درگذشت.
سه شنبه 03 مهر - 14:42
نتایج تحقیقات نشان داد
«خبرگزاری ایسنا» دانشجوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، اثر عصاره کامل زنجبیل را بر بیان ژن‌های درگیر در سرطان روده بزرگ بررسی کرد.
سه شنبه 03 مهر - 14:40
«خبرگزاری ایسنا» دانشمندان "دانشگاه کالیفرنیای جنوبی"(USC) می‌گویند با تمرکز بر روی عملکرد سیستم گردش خون مغز، می‌توان زودتر علائم شروع بیماری آلزایمر را تشخیص داد.
سه شنبه 03 مهر - 14:33
وزیر علوم خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» وزیر علوم از تامین اعتبار پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال های ۹۵ و ۹۶ وزارت علوم و موسسات آموزش عالی خبر داد.
سه شنبه 03 مهر - 14:23
رئیس دانشگاه تهران با استاندار قزوین مطرح کرد
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه تهران گفت: معتقد هستیم دانشگاه‌ها رسالت آموزشی و پژوهشی برای حل مشکلات کشور دارند تا به این وسیله موجبات توسعه کشور را فراهم آورند.
سه شنبه 03 مهر - 14:18
«خبرگزاری ایسنا» امکان تبادل علمی و آموزشی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه دولتی ملل فدراسیون روسیه (RUDN) در نشست مشترک مدیران دو دانشگاه بررسی شد.
سه شنبه 03 مهر - 13:38
«خبرگزاری ایسنا» محققان موفق شدند یک سگ از نوع "داکسهوند" که مبتلا به یک تومور مغزی بزرگ بود را با استفاده از فناوری چاپ 3بعدی درمان کرده و دوباره به زندگی بازگردانند.
سه شنبه 03 مهر - 13:23
«خبرگزاری ایسنا» در اولین نشست مجمع عمومی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام که با حضور نمایندگان کشورهای عضو در تهران برگزار شد، عضویت دانشگاه علوم پزشکی مجازی به شبکه دانشگاههای مجازی جهان اسلام تصویب شد.
سه شنبه 03 مهر - 13:22
«خبرگزاری ایسنا» مسئولان ژاپنی سیستمی در کافه‌های شهر توکیو راه‌اندازی کرده‌اند که افراد ناتوان جسمی بتوانند ربات‌های پیشخدمت را حتی با حرکت چشم خود به خدمت بگیرند.
سه شنبه 03 مهر - 12:36
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد مشهد خبر داد:
«خبرگزاری ایسنا» معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد مشهد ضمن اعلام خبر موافقت این دانشگاه با نقل و انتقال تمام دانشجویان دختر گفت: دانشجویان پسر را نیز تا جایی که ظرفیت دانشگاه اجازه داد، پذیرفتیم.
سه شنبه 03 مهر - 12:19
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشگران دانشگاه "پنسیلوانیا"(Penn State) در حال کار روی یک مدل مجازی مغز انسان مجهز به حسگرهای جسمی هستند تا میزان تاثیرات وارد شده بر مغز را شبیه‌سازی رایانه‌ای و نتایج آن را پیش‌بینی کنند.
سه شنبه 03 مهر - 12:15
کمیته علمی جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری تصویب کرد
«خبرگزاری ایسنا» مدل تعالی صنعت گردشگری ویرایش ۹۷ در کمیته علمی جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری تصویب شد.
سه شنبه 03 مهر - 12:14
«خبرگزاری ایسنا» مسئول پویش اشتغال فارغ‌التحصیلان دکتری غیرپزشکی درخواست و راهکار پویش را برای رفع مشکل اشتغال فارغ‌التحصیلان دکتری مطرح کرد.
سه شنبه 03 مهر - 12:00
اسنپ‌چت و آمازون محقق کردند
«خبرگزاری ایسنا» "اسنپ‌چت"، اپلیکیشن جدیدی ارائه داده که به کاربران امکان می‌دهد تنها با عکس گرفتن از یک کالا، آن را خریداری کنند.
سه شنبه 03 مهر - 11:56
رییس دانشگاه خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» رییس دانشگاه صنعتی شریف از کاهش فرصت‌های مطالعاتی اساتید و دانشجویان این دانشگاه در سال جاری خبر داد و گفت: متاسفانه شرایط فعلی سیاسی و تحریم‌ها برنامه فرصت مطالعاتی دانشجویان و اساتید دانشگاه شریف را با محدودیت مواجه کرده است.
سه شنبه 03 مهر - 11:51
«خبرگزاری ایسنا» گروهی از دانشمندان بین‌المللی دریافتند که یک ناحیه در مغز به نام "قشر پیش‌پیشانی میانی" در به یادآوری محیط اطراف ما به هنگام پلک زدن نیز نقش دارد.
سه شنبه 03 مهر - 11:29
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشگران آمریکایی، نوعی ابزار الکترونیکی ابداع کرده‌اند که می‌تواند به بیماران مبتلا به فلج اندام در راه رفتن دوباره کمک کند.
سه شنبه 03 مهر - 11:06
«خبرگزاری ایسنا» امروز 3 مهر، ماه به وضعیت ماه کامل در آمد که این زمان بهترین فرصت برای عکاسی از این جرم آسمانی خواهد بود.
سه شنبه 03 مهر - 10:58
«خبرگزاری ایسنا» برای همه افراد آشکار است که نداشتن خواب کافی، می‌تواند برای افرادی که قصد رانندگی دارند خطرناک باشد.
سه شنبه 03 مهر - 10:28
«خبرگزاری ایسنا» در راستای اجرای تفاهم نامه‌ای بین مرکز آموزش سیاست‌گذاری مجمع تشخیص مصلحت نظام و دانشگاه الزهرا (س) دوره آموزشی تربیت مدیران راهبردی (ویژه بانوان) با هدف تقویت نگاهِ راهبردی، کلان‌نگر و آینده‌نگر در مدیران زن کل کشور در ۹ محور؛ حکمرانی، اقت...
سه شنبه 03 مهر - 10:18
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دایره مطبوعاتی سازمان فضایی روسیه روسکاسموس گفت: روسیه دعوت آمریکا برای همکاری در برنامه "سکوی مداری ماه"(Lunar Orbital Platform-Gateway) را رد نمی‌کند.
سه شنبه 03 مهر - 10:17
«همشهری آنلاین» رئیس انجمن علمی روان‌پزشکان عمومی ایران، از افسردگی و اضطراب به عنوان شایع‌ترین اختلالات روان‌پزشکی در جامعه نام برد.
سه شنبه 03 مهر - 10:16
به همت محققان دانشگاهی صورت گرفت
«خبرگزاری ایسنا» محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به انجام پروژه‌ای مبنی بر طراحی پوشش‌های خودترمیم شونده حاوی میکروکپسول شدند که می‌تواند در پوشش‌های سطوح فلزی از جمله خودرو مورد استفاده قرار گیرد. 
سه شنبه 03 مهر - 09:50
در آئین رویش دانشگاه علوم پزشکی شیراز مطرح شد؛
«خبرگزاری ایسنا» بیش از ۹۰۰ دانشجوی جدیدالورود به دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در پانزدهمین آئین رویش، گرد هم آمدند.
سه شنبه 03 مهر - 08:47
«خبرگزاری ایسنا» یکی از شرکت‌های مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دستیابی به دانش فنی نانو افزودنی‌ها راهکاری برای ارتقای محصولات ساخته شده از پلیمرها مانند ضربه لوله‌ها، اتصالات و پروفیل‌های در و پنجره UPVC ارائه داده است.
سه شنبه 03 مهر - 08:44
«خبرگزاری ایسنا» موزه ملی تاریخ فضانوردی موسوم به سالکوفسکی، در شهر کالوگا، زادگاه کنستانتین سالکوفسکی پیشگام دانش موشک سازی قرار دارد و یکی از بزرگترین موزه‌های سرپوشیده جهان به شمار می رود. سنگ بنای این موزه در 13 ژوئن 1961 توسط یوری گاگارین گذاشته شد و ب...
سه شنبه 03 مهر - 03:11
«خبرگزاری ایسنا» محققان یکی از شرکت‌های فعال، ربات‌های صنعتی را با بهره‌گیری از اینترنت اشیا طراحی کردند که با استفاده از "ابر ایرانی" داده‌های آن در داخل کشور ذخیره‌سازی می‌شوند و این در حالی است که به گفته آنها به دلیل هزینه‌بر بودن، صاحبان صنایع تمایلی ب...
سه شنبه 03 مهر - 02:11
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی نشان دادند که سلول‌های بنیادی اسکلت می‌توانند به رشد دوباره استخوان‌های آسیب‌دیده کمک کنند.
سه شنبه 03 مهر - 01:13
بررسی‌های دانشگاهی درباره راهبردهای یادگیری خودتنظیم؛
«خبرگزاری ایسنا» یافته‌های یک پژوهش علمی نشان از آن دارد که استفاده از راهبردهای یادگیری خودتنظیمی توسط دانشجویان، می‌تواند به دستاوردهای تحصیلی مهمی برای آن‌ها منجر شود.
سه شنبه 03 مهر - 01:30
«همشهری آنلاین» تصاویری از یک تبدیل دوشاخه برق هوشمند با قیمت ۱۲۵ دلار منتشر شده است که می‌تواند با دستور صوتی چراغ را روشن کند.
سه شنبه 03 مهر - 02:30
«همشهری آنلاین» رئیس سازمان فضایی ایران گفت: درنامه‌ای به رئیس جمهور خواستار همکاری ۴۸ سازمان با کسب وکارهای فضاپایه شدیم و رئیس جمهور با ارجاع این نامه به سازمان‌ها، برلزوم این تعامل تاکید کرد.
سه شنبه 03 مهر - 08:14
«همشهری آنلاین» تعدادی از شرکت های فناوری با همکاری مقامات ایالت نیومکزیکوی آمریکا قصد دارند از پهپادهای خورشیدی برای مقابله با تهدیدات حیات وحش و کمک به طبیعت گردان و کوهنوردان استفاده کنند.
سه شنبه 03 مهر - 08:17
«خبرگزاری ایسنا» رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نتایج دوره کارشناسی پیوسته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی خبرداد.
سه شنبه 03 مهر - 11:26
«خبرگزاری ایسنا» جزئیات نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی مقطع کارشناسی‌ پیوسته‌ براساس سوابق تحصیلی در نیمسال اول سال تحصیلی 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.
سه شنبه 03 مهر - 14:43
«همشهری آنلاین» دانشجوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی اثر عصاره کامل زنجبیل بر بیان ژن‌های درگیر در سرطان روده بزرگ را بررسی کرد.
سه شنبه 03 مهر - 07:22
«خبرگزاری ایسنا» رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نتایج دوره کاردانی پیوسته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی خبرداد.
 
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است